Моніторинговий комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи на своєму сьогоднішньому засіданні затвердив декларацію, якою ще раз закликав Верховну Раду України вирішити питання про формування Конституційного Суду України.
Про це повідомила співдоповідач ПАРЄ по Україні Хане Северінсен відразу після закінчення засідання комітету, інформує «УНІАН».
«З жовтня 2005 року, через постійні відмови Верховної Ради привести до присяги дев'ятьох призначених суддів, Конституційний Суд нездатний функціонувати. Така ситуація неприйнятна для держави, яка прагне до утвердження верховенства права, особливо в контексті майбутніх парламентських виборів», - наголошується в декларації.
В документі Моніторинговий комітет висловлює жаль, що, незважаючи на два уже озвучені заклики, український парламент так і не зміг привести до присяги призначених суддів.
Крім того з жалем наголошується, що, починаючи з грудня, парламент двічі не зміг вибрати суддів за своєю квотою.
«Абсолютно неприйнятно, що Верховна Рада ухиляється від виконання своїх конституційних обов'язків як мінімум в частині приведення до присяги суддів», - говориться в декларації.
Комітет наголосив, що належне функціонування демократичних інституцій і державних органів, відповідальних за захист демократії, прав людини і верховенства права, є неодмінною умовою для кожної по-справжньому демократичної держави.
При цьому комітет висловив жаль, що нездатність українського парламенту закінчити формування Конституційного Суду уже привела до політичної кризи, викликаної рішенням Верховної Ради про відставку уряду від 10 січня і рішенням про відставку двох міністрів від 19 січня.
Зважаючи на вищевикладене, Моніторинговий комітет активно закликає Верховну Раду і зокрема спікера Володимира Литвина виконати свої конституційні обов'язки і провести церемонію присяги суддів, призначених Президентом і Конгресом суддів без жодних подальших зволікань на найближчому засіданні парламенту», - наголошується в декларації.
Як повідомлялося, КС України з жовтня минулого року фактично недієздатний, оскільки більшість його суддів склала свої повноваження.
3 листопада 2005 р. сьомий З'їзд суддів України вибрав п'ятьох суддів Конституційного Суду. 15 листопада Президент своїми указами призначив ще трьох. Проте вони не можуть почати виконувати свої обов'язки, оскільки повинні скласти у ВР присягу. Президент уже кілька разів звертався до парламенту з вимогою привести до присяги суддів КС.
15 грудня 2005 року Моніторинговий комітет ПАРЄ закликав Верховну Раду України якнайшвидше призначити суддів Конституційного Суду.
Голосування у ВР за обрання суддів КС були безрезультатними. Востаннє 12 січня 2006 року обрання суддів КС за квотою ВР знову не відбулося, оскільки було взято всього 102 бюлетені для таємного голосування (з необхідних 300).
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом