Альянс шести провідних релігійних партій Пакистану Муттахіда Маджліс-і-Амаль (ММА) висловив у вівторок рішучий протест проти намірів влади країни дозволити до показу індійський фільм - вперше після 40-річної заборони.

"Боллівуд (так називають кінопродукцію з індійського Бомбея - найбільшого центру кіновиробництва) поширює безстидство і вульгарність", - заявив журналістам один з лідерів ММА Ліакат Балуч (Liaquat Baluch).

"Індійські фільми не можна дивитися з родиною, з дітьми. Ми виступаємо проти цих фільмів", - повідомив він.

Ісламісти погрозили масовими акціями протесту, якщо індійський фільм вийде в прокат. Ряд радикальних ісламістських угрупувань навіть пообіцяв зірвати показ фільму з Індії, повідомляє РІА «Новини».

Пристрасті розгорілися, коли влада Пакистану оголосила про намір дозволити до показу стрічку "Сохні і Махівал" (Sohni Mahiwal). Фільм досить старий, він був знятий в 1984 році спільно з СРСР - в його створенні брали участь кінематографісти з Узбекистану. Вибір впав на цей фільм, оскільки його дія відбувається в Пенджабі - князівстві, нині поділеному між Індією і Пакистаном. Прихильники індійського кіно в країні сподіваються, що це рішення відкриє дорогу на пакистанський екран іншим фільмам з Індії.

Показ індійських фільмів в Пакистані був заборонений в 1965 році, під час другої індо-пакистанської війни. Заборону кілька разів пом’якшували, але потім поновлювали знов. Проте популярність індійського кіно в Пакистані дуже велика - магазини, що торгують відеокасетами і відеодисками, заповнені кіно з Боллівуда. Індійський кінематограф з його піснями, запальними танцями, красивими і за місцевими мірками вільно одягненими актрисами тіснить пакистанську продукцію з кінематографічного центру в Лахорі (який тут називають Лоллівуд).

Альянс релігійних партій ММА, що закликає не пускати індійські фільми, має парламентську більшість в Північно-західній прикордонній провінції країни (ПЗПП). Альянс відомий акціями по спалюванню телевізорів, відеомагнітофонів, лазерних програвачів та іншої "аморальної продукції". Прийшовши до влади в ПЗПП, ММА насамперед заборонив музику в транспорті, рекламні плакати із зображенням жінок і "спільні спортивні заходи" за участю жінок і чоловіків.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

455