За парламентськими виборами в Україні спостерігатимуть 60 представників від ОБСЄ, 40 - від Ради Європи, а також представники Центрально виборчої комісії Росії і Місія країн СНД.
Про це повідомив голова Центрально виборчої комісії Ярослав Давидович сьогодні журналістам.
«У нас не буде проблем з присутністю міжнародних спостерігачів як від європейських структур, так і від країн СНД», - сказав Давидович. Він уточнив, що направив запрошення голові ЦВК Росії Олександру Вешнякову про направлення спостерігачів в Україну під час парламентських виборів.
Говорячи про запрошення Місії спостерігачів від СНД, голова ЦВК відзначив, що раніше Президент України рекомендував МЗС відмовитися від участі у складі цієї Місії. «Проблема була в тому, що Місія спостерігачів від СНД здійснювала нагляд за виборами в різних країнах Співдружності і не завжди робила об'єктивні висновки, тому Президент рекомендував відмовитися Україні від участі в цій Місії», - додав він.
Давидович наголосив, що всі охочі спостерігати за парламентськими виборами в Україні будуть зареєстровані ЦВК і їм будуть видані відповідні посвідчення затвердженого зразка. «Закон чітко визначає, за яких умов ми можемо відмовити в наданні статусу спостерігача. Керівники місій не повинні бути ангажовані певними політичними силами, - ця головна умова», - пояснив він, повідомляє «УНІАН».
Голова ЦВК також повідомив, що Україна має намір відмовитися від надмірної опіки над спостерігачами. «Спостерігач одержує візу, приїздить до країни і може здійснювати свій нагляд за виборчим процесом в будь-якому регіоні. Ми не будемо зустрічати в аеропорту, створювати спеціальну комісію в Кабінеті Міністрів для забезпечення роботи спостерігачів, не будемо забезпечувати транспортом. Але якщо буде таке звернення, то ми сприятимемо», - сказав Давидович.
Як повідомляв ForUm, сьогодні перший заступник міністра закордонних справ Антон Бутейко заявив, що Україна не буде запрошувати спостерігачів від СНД. Він нагадав, що в заяві Верховної Ради України від 21 грудня 1991 року передбачається, що Україна повинна ставитися до СНД як до структури, яка не має статусу суб'єкта міжнародного права. «Запрошувати спостерігачів від чогось, що не має статусу суб'єкта, це б було некоректно і не відповідало б вимогам, сформульованим ВР в своїй заяві», - сказав він.
Водночас Бутейко відзначив, що спостерігачі від країн, що асоціюють себе з СНД, можуть брати участь в спостереженні за парламентськими виборами. «Ми не бачимо в цьому проблем», - додав він.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом