З 24 січня 2006 року з метою недопущення розбалансованості газотранспортної системи України і щоб уникнути можливих негативних наслідків безумовного забезпечення транзиту російського природного газу в європейські країни споживання природного газу промисловими споживачами України необхідно скоротити на 11 млн. куб. м на добу.
На цьому наголошується в повідомленні відділу взаємодії з засобами масової інформації Міністерства палива і енергетики України, передає «УНІАН».
Крім того, згідно з повідомленням, з 24 січня 2006 року використання природного газу в регіонах України потрібно знизити на 15%, відповідно до об'ємів споживання газу за станом на 21 січня 2006 року.
Міністерством палива і енергетики України, відповідно до доручень прем'єр-міністра України Юрія Єханурова, відзначені вимоги доведені до промислових споживачів і голів державних обласних адміністрацій.
За словами міністра палива і енергетики України Івана Плачкова, у зв'язку з різким зниженням температури навколишнього середовища в останні дні склалася вкрай напружена ситуація з забезпеченням споживачів України природним газом. Сьогодні уряд України вживає всіх необхідних заходів для забезпечення безперебійного забезпечення енергоносіями споживачів України.
Мінпаливенерго ініційовані оперативні селекторні наради за участю керівників регіонів і відповідальних відомств для розробки комплексу заходів щодо посилення дисципліни з газопостачання, переведення підприємств на використання резервних видів палива і альтернативних джерел енергії.
Нагадаємо, що в січні 2006 року максимальне навантаження в об'єднаній енергосистемі (ОЕС) України очікується на рівні 30,0 тис. МВт, що на 2,4% перевищує рекордний показник за останні 5 років, зафіксований в грудні 2002 року.
Протягом 2000-2005 рр. максимальне навантаження в об'єднаній енергосистемі України (ОЕС) в грудні 2002 року досягло 29,3 тис. МВт при максимальній температурі навколишнього середовища 13,8 градусів морозу.
За станом на 24 січня 2006 року, залишок вугілля на складах ТЕС становить понад 1,6 млн. тонн, що відповідає плановим показникам і дозволяє тепловим електростанціям стабільно працювати в умовах скорочення об'ємів поставок газу і переходу на резервні види палива, відзначили в Мінпаливенерго.
Як повідомлялося, 20 січня перший віце-прем'єр-міністр України Станіслав Сташевський під час засідання Кабінету Міністрів з питань забезпечення споживачів природним газом повідомив, що через холод Україна за тиждень збільшила споживання газу на 20% - до 395 млн. кубометрів на добу.
У свою чергу Плачков на нараді відзначав, що при збереженні низьких температур в Україні споживання природного газу може ще зрости до 400 млн. куб. м на добу.
За словами Плачкова, Російська Федерація з 16 січня скоротила поставки газу до України на 15 млн. кубометрів на добу (16 січня на вході до України Росія поставляла 555 млн. кубометрів, на 20 січня - 540 млн. кубометрів). За його словами, зменшення об'ємів російського газу обумовлено низькими температурами в Росії.
Також Плачков повідомив, що Росія скоротила експорт газу в країни Європи з 375 млн. куб. м до 320 млн. куб. м на добу.
23 січня заступник голови правління ВАТ «Газпром», голова «Газекспорту» Олександр Медведєв заявив, що Україна не забезпечує в повному об'ємі транзит російського газу до Європи. "Газ в Україні залишається понад ті об'єми, які були передбачені, що не дозволяє нам у повному об'ємі виконувати зобов'язання перед іноземними покупцями", - сказав Медведєв.
У той же час, того ж 23 січня прем'єр-міністр України Єхануров заявив, що Україна рекордно збільшила споживання газу, але виконує зобов'язання з транзиту. «Відверто скажу, що наші російські партнери нервують з цього приводу», оскільки Україна значно перевищила режим споживання газу, відзначив він. «Я вдячний «Газпрому» і уряду Російської Федерації за розуміння, і що вони дозволили нам збільшити щоденні ліміти споживання», - підкреслив Єхануров. За словами Єханурова, Україна все зробить для того, щоб у найближчі дні за рахунок резервних засобів зменшити рекордне споживання газу.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом