Процес приватизації «Укртелекому» почнеться в лютому-березні 2006 року. Таку думку висловив міністр транспорту і зв'язку Віктор Бондар.

«Я думаю, що процес почнеться в лютому-березні поточного року. Затягувати всю цю історію з приватизацією далі вже нікуди. Уряд своє слово сказав, і зараз необхідно підготувати підприємство до конкурсу. Як на мене, продаж необхідно проводити у дусі «Криворіжсталі» - зібрати інвесторів і провести між ними аукціон, нехай торгуються», - сказав міністр.

На думку міністра, від продажу «Укртелекому» держава отримає близько 4 млрд. дол.

Бондар також відзначив, що на сьогодні бачить декількох реальних покупців – «це пара європейських операторів зв'язку, російські компанії, а також внутрішній інвестор. Не знаю, кому дістанеться цей ласий шматочок, але очевидно одне: «Укртелеком» - це серйозний конкурент для будь-якого сьогоднішнього вітчизняного оператора мобільного зв'язку», передає «УНІАН» з посиланням на газету «Дело».

Назвати компанії-претенденти міністр відмовився через етичні міркування. «Можу сказати одне: ми з ними вже спілкувалися», - додав він.

На думку міністра, після купівлі основні інвестиції перших двох років будуть направлені на розвиток мобільного зв'язку. Безумовно, вважає Бондар, відбудеться реструктуризація компанії, від багатьох непрофільних активів нові власники позбудуться. «Напевно аналогові станції замінять на цифрові, сільську телефонію «Укртелеком» не підійматиме. Я думаю, що буде побудована модель управління, дуже схожа на діючу в мобільних компаніях», - сказав міністр.

Нагадаємо, 11 січня ц. р. прем'єр-міністр Юрій Єхануров доручив Фонду державного майна України і Міністерству транспорту і зв'язку почати підготовку приватизації «Укртелекому». «Я прошу підготувати весь комплект документів і план дій щодо приватизації «Укртелекому» і доповісти через тиждень», - сказав він.

Голова правління ВАТа «Укртелеком» Георгій Дзекон 26 грудня 2005 року в інтерв'ю журналістам заявив, що ціна «Укртелекому» залежатиме від умов приватизації компанії. Зокрема, за його словами, «багато що залежатиме від величини пакету акцій, який буде виставлений на продаж». Інвестор, що вкладає кошти в купівлю компанії, «хоче отримати контроль над діяльністю компанії», - сказав Дзекон.

Серед інших основних чинників, що впливають на вартість продажу, він назвав тарифну політику держави, проблему взаємовідношення з бюджетом, передусім рішення проблеми компенсації заборгованості бюджету нашої компанії (на сьогодні складає більше 190 млн. грн.), рішення проблем у сфері антимонопольного законодавства. Багато в чому ціна компанії, на думку Дзекона, залежатиме і від ряду інших соціально-економічних умов конкурсу.

«За великим рахунком, питання ціни залежить від мети: дорожче продати чи довше зберегти соціально-політичну складову», - сказав він: «Що переважить, який баланс знайдуть, й буде така ціна».

І ще один чинник - з метою забезпечення більшої привабливості «Укртелекому» в грудні 2005 року компанії була надана ліцензія на мобільний зв'язок третього покоління і радіочастота для мобільного зв'язку. За словами Бондаря, дане рішення підвищить капіталізацію «Укртелекому» - він став на 400 млн. дол. дорожчим.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

315