Уряд України, Федерація роботодавців України і Федерація профспілок України створили Національну тристоронню соціально-економічну Раду при Президенті Україні.
Як повідомили в прес-службі Українського союзу промисловців і підприємців, співголовою Ради від Кабінету Міністрів став Міністр праці і соціальної політики (за рішенням ВР – в. о. міністра праці і соціальної політики) Іван Сахань, від всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців – перший заступник голови Федерації роботодавців України Володимир Грищенко, від всеукраїнських профспілок і їх об'єднань – голова Федерації профспілок України Олександр Юркін.
За словами Грищенка, в даний час рішення Національної ради, прийняті в межах її повноважень, є обов'язковими для розгляду органами виконавської влади і органами місцевого самоврядування, організаціями професійних союзів і роботодавців. На їх основі можуть видаватися акти і доручення Президента. На думку першого заступника голови ФРУ, це дасть новий імпульс діяльності організацій роботодавців і їх об'єднань, створить нові можливості для розвитку промисловості, сприятиме подальшому розвитку соціального діалогу як одного з головних чинників забезпечення соціальної стабільності, існування цивільного суспільства і запобігання суспільних конфліктів, передає «УНІАН».
Національна тристороння соціально-економічна рада як консультативно-дорадчий орган створена при Президенті України відповідно до Указу “Про розвиток соціального діалогу в Україні” від 29 грудня 2005 року.
Раду створено на підтримку пропозиції Кабінету Міністрів України, всеукраїнських професійних союзів і їх об'єднань, всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.
Указом ліквідується Національна рада соціального партнерства. Як консультативний орган вона була створена між владою, профспілками і роботодавцями при Президенті України 12 років тому. Указом передбачено затвердити склад представників від Кабміну в Національній раді, щорічно під час розробки проектів закону про державний бюджет України планувати бюджетні асигнування для забезпечення діяльності ради.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом