Міністр закордонних справ України (за рішенням ВР – в. о. міністра закордонних справ) Борис Тарасюк прогнозує, що Україна може стати членом Європейського Союзу до 2015 року.


Про це він заявив, виступаючи в телепередачі «Іду на ви» на телеканалі «1+1».


«На мою думку, виходячи з досвіду вступу до ЄС наших сусідів – країн Центральної і Східної Європи і враховуючи те, який проміжок часу зайняв цей процес від виникнення політичного консенсусу серед політичної еліти до реалізації цієї мети, я роблю прогноз, що Україна може стати членом ЄС до 2015 року», - сказав Тарасюк, передає «УНІАН».

Він нагадав, що до 2008 року відношення України і ЄС регулюватимуться угодами про партнерство і співпрацю і Планом дій «Україна-ЄС, підписаним 22 лютого 2005 року. За його словами, до початку 2008 року Україна і ЄС повинні виробити новий базовий документ. Тарасюк відзначив, що в цьому питанні немає суперечки між Україною і ЄС, а питання полягає лише в трактуванні цього документа. «На думку України, це повинна бути європейська угода про асоціацію з чіткою перспективою членства України до ЄС», - сказав він.

Раніше ForUm повідомляв, що Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк на початку січня під час візиту до Швеції зустрівся з лідером Помірної партії Швеції Фредеріком Райнфельдтом.

Під час зустрічі Тарасюк проінформував лідера Помірної партії Швеції про внутрішньополітичний розвиток України і визначив зовнішньополітичні пріоритети української держави на нинішньому етапі. Зі свого боку Райнфельдт охарактеризував внутрішньополітичну і економічну ситуацію в країні, відзначивши активізацію внутрішніх дискусій щодо отримання Швецією членства в НАТО.

Під час зустрічі сторони обговорили питання, пов'язані з реалізацією євроінтеграційних і євроатлантичних прагнень України. Райнфельдт відзначив, що його партія на парламентському рівні послідовно виступає за надання Україні чіткої європейської перспективи, а також відповідного сприяння в проведенні економічних і демократичних перетворень для досягнення критеріїв, необхідних для вступу до ЄС і НАТО.

Особливу увагу під час зустрічі надано питанню про забезпечення енергетичної безпеки двох країн і розвитку співпраці у сфері енергозбереження, більш широкого використовування альтернативних джерел енергії.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

316