Президент України Віктор Ющенко визнає, що з 1 січня в державі діє оновлена Конституція і пропонує план стабілізації суспільно-політичної ситуації.


Про це глава держави заявив 23 січня в своєму телевізійному зверненні з нагоди річниці його інавгурації.

“ Як Президент України, для якого закон, – над усе, я визнаю, що з 1 січня 2006 року, згідно з рішенням Верховної Ради, в країні діє оновлена Конституція”, - зокрема, сказав Ющенко, в той же час, відзначивши, що не вважає її ідеальною.


Зокрема, за його словами, реформа Основного Закону “відбулася без участі суспільства, навіть без обговорення в парламенті”. В цьому контексті Ющенко вважає, що суспільство повинне сказати своє слово про конституційні зміни. “Після парламентських виборів нас чекає чесний діалог щодо політичної реформи”, - відзначив він.


Наголосивши, що влада повинна бути відповідальною, професійною і патріотичною, Ющенко відзначило, що останні події у Верховній Раді ще раз продемонстрували, що розвиток держави можна забезпечити тільки в умовах стабільності.
Відзначивши, що необхідно досягти узгодженості роботи всіх гілок влади, Ющенко запропонував план стабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні.


Його першим пунктом є впровадження мораторію на прийняття будь-яких рішень або дій з боку законодавчої і виконавчої влади, які можуть привести до дестабілізації ситуації в Україні. “Президент, уряд і Верховна Рада повинні разом створити умови, щоб в країні відбулися чесні вибори, був вибраний новий парламент, сформована більшість, яка і визначить новий уряд”, - відзначив Ющенко.


Другим пунктом є забезпечення дієздатності і повноцінної роботи Конституційного Суду України, зокрема, Верховна Рада, згідно із законом, повинна привести до присяги суддів Конституційного Суду. “Це – першочерговий пріоритет дев'ятої сесії Верховної Ради України. Депутатам потрібно досягти згоди щодо обрання парламентом суддів Конституційного Суду”, - відзначив Ющенко, передає «УНІАН».


Третім пунктом є ініціатива глави держави про створення загальної робочої групи з рівним представництвом уповноважених від Президента, парламенту й уряду, першочерговим завданням якої буде розробка пропозицій щодо гармонізації діяльності гілок влади.


Четвертим пунктом є прийняття законів, які стоять на порядку денному як першочергові у зв'язку з впровадженням політичної реформи в Україні, - сказав В.Ющенко, відзначивши, що йдеться про закони про Кабінет Міністрів України, про Президента України, про опозицію, про всеукраїнський референдум.


Ющенко додав, що у напрямі зміни влади, яку він обіцяв рік тому, перші кроки вже зроблені. “Парламентські вибори повинні закріпити зміни, повністю демонтувати стару систему влади”, - відзначив Президент.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

338