Космос потребує термінового очищення від сміття. Якщо уламки і останки супутників і ракет не будуть видалені з низької навколоземної орбіти, космічні польоти незабаром можуть стати дуже небезпечними для людей і техніки. З таким застереженням виступили двоє спеціалістів космічного центру NASA в Х'юстоні.
Джей-Сі Лю і Ніколас Джонсон використовували комп'ютерну модель під назвою LEGEND, щоб спробувати спрогнозувати те, що трапиться з космічним сміттям в наступні 200 років.
Натепер на земній орбіті перебуває більше 9 тисяч об'єктів штучного походження. Дві третини з них — космічний мотлох. Дослідники зосередилися на фрагментах, що літають на низькій орбіті, на висотах від 200 до 2 тисяч кілометрів над поверхнею Землі, пише «Мембрана».
Моделювання показало, що без подальших космічних запусків (якби всі вони були припинені в грудні 2004-го – це так званий "сценарій найкращого випадку") кількість сміття залишиться стабільною до 2055 року.
Але після цього число небезпечних об'єктів знову почне зростати, оскільки фрагменти непотребу стикаються один з одним і розбиваються на менші, але, проте, потенційно "фатальні об'єкти".
Насправді ж розвивається зовсім інший сценарій — дедалі більше металу відправляється в космос щороку: до 2200-го кількість непотрібних людству об'єктів на орбіті має потроїтися.
Тому спеціалісти NASA б'ють тривогу: якщо ми як і раніше будемо покладатися тільки на гравітацію, щоб "повернути" сміття на Землю, то на очищення позаземного простору знадобиться тисячі років. А свого власного, простого і дешевого способу прибирання космічного сміття у людей немає.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом