Прем'єр-міністр Королівства Швеція Йоран Перссон не вважає, що дискусія навколо масштабів розширення Європейського Союзу зупинить входження в нього України.

Про це він заявив сьогодні в Києві після своєї зустрічі з Президентом України Віктором Ющенком.

Відзначивши, що для Європи спільна дискусія полягає зараз в тому, наскільки швидко ЄС може рости далі, Перссон сказав: «Зараз відбувається дискусія, наскільки великим може стати Євросоюз, але я не думаю, що це зупинить процес входження України в ЄС, тому що Україна є частиною Європи». При цьому Перссон відзначив існування відповідних амбіцій в самій Україні, а також впровадження в державі відповідних реформ. «Динаміка, швидкість – тут все залежить від вас і ваших рішень», - сказав Перссон, висловивши згоду із словами Ющенка, що 90% роботи на цьому шляху повинна виконати сама Україна.

«Решта – 10%, - відзначив Перссон, - дійсно повинно бути зроблено в Європі, найперше ЄС повинен ратифікувати всі угоди, які були підписані з Україною, які відкривають дорогу для його подальшого розширення». При цьому Перссон зауважив, що і ЄС повинен сам підготуватися до свого розширення, повідомляє «УНІАН».

На думку Перссона, для постійних економік Євросоюзу приєднання економік нових країн-членів є хорошим стимулом для розвитку. Крім цього він відзначив: «Потрібно враховувати, що Україна - велика країна, і якщо вона стане членом Євросоюзу, від цього зросте багатство і самого Союзу. Це виграшна ситуація з різних точок зору».

Своєю чергою Ющенко відзначив, що в 2005 році Україна досягла найбільшого прогресу в євроінтеграції за останні 15 років, зазначивши, що зробити за один рік все, чого б хотілося досягти, неможливо. Водночас Ющенко заявив, що Україна має відповідний План дій Україна-ЄС, що відбулися такі знакові політичні рішення як визнання України державою з ринковою економікою, почалися переговори про спрощення візового режиму, про зону вільної торгівлі, про реадмісію і підписання протоколу між Україною і ЄС по СОТ.

Також Ющенко наголосив на початку окремих переговорів про співпрацю в енергетичній сфері. «За 7-8 місяців минулого року, я думаю, це не так мало. Це надзвичайно багато», - заявив Ющенко.

Тим часом, на його думку, саме в Україні повинно бути зроблено 90% роботи, необхідної для майбутнього членства в ЄС – політичні реформи, економічні зміни, зокрема в регуляторній політиці, в удосконаленні фіскальної політики, в перегляді основ соціальної політики, як і в політиці енергетичної сфери і енергозбереження.

«В тій якості, в якій сьогодні є Україна, вона небагатьох буде цікавити в Європейському Союзі або на новітньому економічному ринку. Ми самі повинні потребувати змін – це основна філософія 2006 року», - відзначив Ющенко.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

312