Колегія суддів Апеляційного суду міста Києва відмовилася задовольнити клопотання адвоката матері загиблого журналіста Г.Гонгадзе Лесі Гонгадзе Андрія Федура, в якому він просив суд допитати колишнього Президента Леоніда Кучму, екс-майора Державної служби охорони Миколу Мельниченка, голову Верховної Ради Володимира Литвина, екс-голову СБУ Леоніда Деркача, народного депутата Григорія Омельченка, заступника генерального прокурора Віктора Кудрявцева, голову Верховного Суду Василя Маляренка і Президента України Віктора Ющенка як свідків у справі Гонгадзе.
Колегія суддів Апеляційного суду м. Києва, порадившись на місці, дійшла висновку, що виклик в суд зазначених осіб поки що не має сенсу і є передчасним, повідомляє «УНІАН».
Водночас судді не виключили можливості, що надалі ці особи будуть допитані на судовому процесі як свідки.
За словами адвоката, виклик вказаних осіб є надзвичайно важливим, щоб встановити всі обставини скоєння вбивства журналіста. Федур зокрема відзначив, що в обвинувальному висновку вказано, що був убитий журналіст Г.Гонгадзе, який виконував свою професійну діяльність, містяться матеріали, що безпосередні виконавці цього вбивства одержували вказівку, але за таких умов, як зауважив А.ФЕДУР, в матеріалах обвинувального висновку відсутні статті, які не містять в собі кваліфікації замовленого вбивства.
Крім того, пояснюючи необхідність виклику в суд як свідка Мельниченка, Федур сказав, що він особисто мав з останнім розмову і той погодився надати свідчення в суді, тому що “саме Мельниченко в кабінеті Кучми зафіксував розмови з Литвином, Деркачем, Маляренком, Ющенком в контексті справи Гонгадзе”.
За словами Федура, виклик названих ним осіб дасть можливість встановити або не встановити, чи мали місце певні розмови цих людей з колишнім Президентом України.
Крім того, як зазначив Федур в своєму клопотанні, він вважає необхідним, щоб суд затребував матеріали з Апеляційного суду м. Києва з тим, щоб дослідити, чи дійсно голова суду видав дозвіл СБУ на проведення спостереження та інших оперативних заходів цьому відомству.
Також Федур переконаний, що необхідно затребувати документи із СБУ, які стосуються питання, чи дійсно у 2000 році цією службою проводилися оперативно-розшукові заходи стосовно Г.Гонгадзе, чи дійсно велися спостереження за ним з боку співробітників СБУ в рамках секретної операції під кодовою назвою «Провокатор» і були зняті 15 вересня 2000 року. «Я вважаю, що це надасть нам можливість об'єктивно провести всі судові слідчі дії, оскільки переконаний, що це вбивство було скоєно на замовлення, і я не погоджуюся з формулюванням прокуратури, що це було вбивство без мотивів», - сказав Федур.
Пояснюючи при цьому необхідність виклику в суд Кудрявцева, Федур відзначив, що за переданою йому інформацією, саме ця людина безпосередньо брала участь у звільненні колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження і розвідки МВС України Олексія Пукача.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом