![Відкрите слухання справи Гонгадзе може зашкодити політикам?](https://for-ua.com/static/images/previews/9/93457-2.jpg)
Керівник Лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут вважає, що якщо Апеляційний суд ухвалив рішення слухати справу Гонгадзе частково в закритому режимі, то на це була певна мотивація. Про це він заявив в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ForUm’у.
«Можливо, є якісь обставини, які змушують сьогодні не робити публічними виступи, оскільки в розпалі передвиборча кампанія і власне результати цього слухання можуть вплинути на результати виборів», - сказав Когут і додав, що, враховуючи процесуальні норми, подібного роду мотивація не може бути виправдана.
На його думку, слухання справи Гонгадзе частково в закритому режимі може бути вигідно виключно тим силам, у яких є якісь застереження щодо фальсифікації плівок Мельниченка. «Ці люди можуть мати зв'язок з політикою і можуть зазнати певних політичних збитків, якщо їх прізвище буде згадуватися сьогодні, особливо в контексті справи Гонгадзе», - пояснив Керівник Лабораторії законодавчих ініціатив.
Когут також заявив, що ЗМІ можуть не мати доступу до процесу допиту підсудних, але вони повинні наполягати на доступі до протоколів судових засідань. «Цю інформацію неможливо буде втаїти», - зазначив він.
Раніше ForUm повідомляв, що Апеляційний суд міста Києва вирішив слухати кримінальну справу за звинуваченням виконавців вбивства журналіста Георгія Гонгадзе частково в закритому режимі.
Сьогодні колегія суддів Апеляційного суду Києва під головуванням судді Ірини Григор’євої розглянула клопотання державних обвинувачів і адвокатів підсудних і ухвалила рішення, що частина судових засідань буде проходити в закритому режимі, тобто без присутності журналістів і представників громадськості.
В закритому режимі слухатиметься оголошення обвинувального висновку, допит підсудних, ряду свідків, а також вивчення матеріалів, що містять державну таємницю.
Водночас суд роз'яснив, що колегія суддів інформуватиме ЗМІ про хід судових подій. Таким чином, навіть якщо те або інше чергове засідання проходитиме в присутності журналістів, представникам ЗМІ буде заборонено проводити фото-, відео- і аудіозапис, а всі інші записи слід проводити за допомогою канцелярських приладів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом