У відповідності до цільового плану Україна – НАТО та Проекту “Ініціатива НАТО щодо конверсії та перепідготовки колишніх військовослужбовців в Україні” з 1 березня 2006 року у Києві, Одесі, Вінниці та Сімферополі розпочинаються 400-годинні курси з вивчення англійської та німецької мов для військовослужбовців, які плануються до звільнення у 2006 році або тих, які були звільнені у запас протягом 2004-2005 років. Про це ForUm’у повідомили у прес-службі Міноборони України.

Даний Проект розроблений відповідно до Закону України “Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються зі служби у зв’язку з реформуванням Збройних Сил України та членів їхніх сімей” від 15 червня 2004 року.

Курси організовуються Державним департаментом адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, та конверсії колишніх військових об’єктів у рамках перепідготовки кадрових військовослужбовців, звільнених у запас або відставку в процесі реформування Збройних Сил України. Комплектування навчальних груп здійснюватиметься на підставі результатів попереднього тестування, проведення якого заплановано на другу декаду лютого.

Передбачається, що заняття на курсах мовної підготовки проводитимуться спеціалістами Британської Ради та Інститутом Гете за фінансової підтримки засновників Проекту “Ініціатива НАТО щодо конверсії та перепідготовки колишніх військовослужбовців в Україні”. Слухачам, які успішно закінчать курси, буде виданий відповідний сертифікат.

Крім того, у Хмельницькому, в Українсько-британському центрі з перепідготовки та працевлаштування з 1 лютого 2006 року планується розпочати 3-місячні курси за різноманітними напрямками перепідготовки. Зокрема, слухачі готуватимуться за наступними спеціалізаціями: “Комп’ютерні технології в економічних системах, адміністрування пакету програм 1С”, “Комп’ютерні системи та мережі”, “Менеджмент підприємницької діяльності” та “Маркетинг на ринку товарів та послуг”. Після закінчення навчання випускники курсів отримають свідоцтва державного зразка та сертифікати міжнародного зразка. Їм також буде надано допомогу у працевлаштуванні.

Нагадаємо, що з моменту створення Хмельницького Українсько-британського центру на базі Хмельницького національного університету у січні 2003 року, слухачами його навчальних груп стали 347 осіб, які пройшли професійну перепідготовку за економічними та комп’ютерними спеціалізаціями. Варто зазначити, що навчальні групи Центру були орієнтовані на фахівців з вищою та середньо-спеціальною освітою. Протягом 2003-2005 років Хмельницький національний університет став базовим навчальним закладом з реалізації українсько-британської програми.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

317