На реставрацію і реабілітацію заповідника «Софія Київська» в 2006 році виділяється 46,5 млн. грн., повідомили в прес-службі Міністерства будівництва, архітектура і житлово-комунального господарства.

У прес-службі підкреслили, що вперше за всю історію незалежної України на реставрацію і реабілітацію Софії надійдуть такі значні кошти.

Зокрема, для цього заповідника виділена п'ята частина всіх державних коштів, передбачених у держбюджеті на реставрацію пам'яток, що становить 5 млн. грн., з міського бюджету - 26,5 млн. грн., і за рахунок меценатських коштів донецького регіону - 15 млн. грн.

Серед першочергових завдань визначена реставрація будинку митрополита «Софії Київської». Також термінової і повної заміни вимагають інженерні мережі. У критичному стані є деякі унікальні пам'ятки мозаїчного мистецтва. “Тому дуже важливо вибрати саме ту технологію, яка дасть можливість на століття зберегти унікальне мистецтво мозаїки, яке дійшле до нас з сивої давнини. Наразі наша святиня вимагає серйозної реставрації і реабілітації», повідомляє прес-служба, передає «УНІАН».

Кошти, виділені містом, також підуть на реставрацію Золотих Воріт, які «в передолімпійській лихоманці 1980 року були спішно відбудовані з порушеннями як реставраційних, так і архітектурних і будівельних норм», - говориться в повідомленні.

«Багато питань і щодо долі Кирилівської церкви, яку активно реконструюють. На жаль, враховуючи правила техніки безпеки, прихожани церкви не мають нагоди молитися там, де це відбувалося впродовж століть. Сподіватимемося, що після реконструкції ніяких перешкод у відправленні релігійних служб не буде, і прихожани повернуться у свої століттями намолені стіни», - мовиться в повідомленні.

У прес-службі відзначають, що досі немає офіційної оцінки Софійського заповідника. Наприклад, балансова вартість собору Святої Софії становить всього 991 грн.

Роботи за оцінкою заповідника коштують близько 250 тис. грн., а таких коштів у «Софії Київської» немає.

Заповідник «Софія Київська» займає територію понад 35 га. В заповідник, окрім архітектурного ансамблю самої Софії, входять Андріївська і Кирилівська церкви, Золоті Ворота і Судацька фортеця в Криму.

Серед пріоритетних напрямів роботи Мінбуду на 2006 рік - відтворення пам'яток архітектури і мистецтва. В реєстрі найважливіших загальнонаціональних святинь, які не підлягають приватизації і є під юрисдикцією держави, головне місце належить заповіднику «Софія Київська». В 1990 році вона була внесена в реєстр пам'яток, які перебувають егідою ЮНЕСКО.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

288