Якщо компанія "РосУкрЕнерго" відмовиться розкрити весь склад своїх акціонерів, це буде суттєвою перешкодою на шляху створення спільного підприємства, яке займатиметься поставками газу в Україну. Так вважає міністр економіки України Арсеній Яценюк, про що він повідомив у вечірньому ефірі телеканалу «1+1». "Але якщо всі сторони проявили добру волю, то будь-яких формальних речей в частині надання інформації не має бути", - відзначив він.
Яценюк нагадав, що, відповідно до українського законодавства, "компанія, яка має такі істотні відносини концентрації, як НАК "Нафтогаз" і "РосУкрЕнерго", зобов'язана повністю розкрити весь склад акціонерів". "Такі вимоги сьогодні антимонопольного законодавства", - додав він.
У той же час, за словами Міністра економіки, звертати увагу слід не тільки на акціонерів. "Акціонери мають як певний економічний, так і політичний аспект, тому давайте спробуємо їх відставити вбік", - запропонував Яценюк. На його думку, в першу чергу, нас повинні цікавити правові і економічні відносини компанії "РосУкрЕнерго" з постачальниками газу. "Нас повинні цікавити гарантії, які надасть "РосУкрЕнерго українській стороні" в частині забезпечення балансу природного газу в Україні", - сказав він, передає «ЛІГА».
За словами Яценюка, базовими аспектами є економічні зв'язки з постачальниками газу, ціна газу, терміни, на які закріплюється ця ціна, а також прозорість схем. "Ми живемо в XXI столітті, а це означає, що будь-які активи і будь-які фінансові потоки повинні бути транспарентними і прозорими, і така компанія, яка забезпечуватиме Україну і, я так розумію, що здійснюватиме також експорт до Європи газу, вона зобов'язана бути публічною, транспарентною і зрозумілою. З тих заяв, які звучали з боку керівництва як "Газпрому", так і "РосУкрЕнерго", можна зрозуміти, що, напевно, вони хочуть виходити на IPO (первинні публічні розміщення акцій - ред.), напевно, вони хочуть розкривати структуру власності і залучати додаткових акціонерів", - заявив Міністр економіки України.
Раніше ForUm повідомляв, що 21 січня планувалося підписання всіх контрактів за газовою угодою з Росією і створенням спільного підприємства, яке постачатиме газ до України.
«Є попередня домовленість про те, що планується підписання всіх контрактів, які передбачені в газовій угоді між Україною і Росією», - повідомляв раніше міністр палива і енергетики України (за рішенням ВР – екс-міністр) Іван Плачков.
За його словами, до суботи 21 січня потрібно було підготувати проект розпорядження Кабінету Міністрів України про створення НАК «Нафтогаз України» і компанією «РосУкрЕнерго спільного підприємства», яке, швидше за все, називатиметься «Газенерго».
Крім того, Плачков повідомив, що сторони розглядають можливість створення спільного підприємства у формі закритого акціонерного товариства.
При цьому Плачков висловив упевненість, що угода про поставки газу за ціною 95 доларів за 1 тис. кубометрів буде підписана на 5 років, як і було обумовлено раніше. За його словами, гарантіями України буде контракт, де будуть передбачені об'єми, ціна і терміни поставок газу.
Ціна на газ буде зафіксована в контракті безпосередньо між господарюючими суб'єктами - створеним СП і «РосУкрЕнерго», уточнив він. Діяльність СП полягатиме в наступному: воно купуватиме газ за ціною 95 доларів (у «РосУкрЕнерго - ред».) і постачатиме цей газ споживачам України, повідомив Плачков.
За його словами, СП буде зареєстровано в Україні і працюватиме за законодавством України.
Плачков уточнив, що участь НАК «Нафтогаз України» в статутному фонді СП передбачена тільки грошова, ніяких інших активів, основних коштів вносити до статутного фонду не планується. Розмір статутного фонду СП ще остаточно не визначений, сказав він.
Нагадаємо, 4 січня 2006 року НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» досягли домовленостей про поставки російського газу в Україну. Україна купуватиме російський газ за ціною 95 доларів за 1 тисячу кубометрів у компанії «РосУкрЕнерго», яка, у свою чергу, купуватиме російський газ у «Газпрому» за ціною 230 доларів за 1 тисячу кубометрів. Висока ціна російського газу для «РосУкрЕнерго» компенсуватиметься більш низькою вартістю газу з Середньої Азії. При цьому ставка за транзит російського газу до Європи збільшується з 1,09 до 1,6 долара.
Згідно з підписаною 4 січня в Москві угодою, «РосУкрЕнерго» разом з НАК «Нафтогаз України» повинні створити до 1 лютого цього року спільне підприємство для поставок до України російського і середньоазіатського газу. 17 січня в Києві керівник «Нафтогазу України» Олексій Івченко заявив, що СП «Нафтогаз України» і «РосУкрЕнерго» буде створене до 20 січня цього року.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом