Представницька делегація Міністерства аграрної політики України і Державного департаменту ветеринарної медицини має намір 23 січня провести в Москві переговори у зв’язку із забороною Російською Федерацією імпорту продукції українського тваринництва.

Як повідомив керівник прес-служби Міністерства агрополітики Олександр Горобець, українська делегація домагатиметься скасування Росією заборони на ввезення з України перш за все молочної продукції.

За його словами, основний аргумент України в переговорному процесі - молочні продукти проходять термічну обробку, вони не можуть бути загрозою занесення на територію РФ гострозаразних хвороб тварин і є досить високої якості.

О.Горобець повідомив також, що ця проблема постійно обговорюється в телефонному режимі між міністром аграрної політики України Олександром Баранівським і міністром сільського господарства Росії Олексієм Гордєєвим. Крім того, ведеться робота на дипломатичному рівні, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Посилаючись на слова міністра аграрної політики Баранівського, керівник прес-служби повідомив про намір міністерства підключити до вирішення виниклої проблеми український і російський бізнес, «який став заручником ситуації, що склалася».

За його словами, українська сторона готова також посилити на законодавчому рівні умови виробництва, маркування, реалізації м'ясної продукції, до якості якої РФ пред'являла претензії.

Як повідомлялося, Росія з 20 січня ввела заборону на постачання всіх видів продукції тваринництва з України.

Як повідомляла прес-служба Мінсільгоспу РФ з посиланням на Россільгоспнагляд, «в результаті численних порушень російського ветеринарного законодавства при ввезенні тваринницьких вантажів з України і за відсутності з боку ветслужби України дієвого контролю за надходженням, переміщенням і переробкою небезпечної у ветеринарному відношенні м'ясної сировини склалася реальна загроза занесення на територію РФ гострозаразних хвороб тварин і ввезення недоброякісної продукції, небезпечної для здоров'я людини».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

565