Прем'єр-міністр України Юрій Єхануров сподівається на мирне врегулювання ситуації навколо маяків в Криму. Про це він сказав сьогодні журналістам в Києві.

За словами Єханурова, зараз ситуація перебуває під контролем і все вирішується на рівні місцевих адміністрацій. «Ми не хочемо перекладати цю ситуацію на рівень урядів. В середині лютого у нас буде зустріч з прем'єр-міністром Росії, і я сподіваюся, до цього часу ми все вирішимо», - сказав Єхануров.

Як повідомляв ForUm, 13 січня ц.р. співробітники Міністерства транспорту і зв'язку України взяли під контроль маяк «Ялтинський» і не пропустили на його територію представників російської військової частини №49385, яка обслуговує південнобережні маяки, орендовані Чорноморським флотом РФ на території України.

Цьому передував наказ начальника Ялтинського морського порту про необхідність виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1998 року, згідно з якою всі навігаційно-гідрографічні об'єкти на території України повинні використовуватися українською стороною.

Російські ж ЗМІ заявили про «захоплення Ялтинського маяка Чорноморського флоту».

14 січня тимчасовому повіреному Росії в Україні була вручена нота про те, що всі маяки в Криму належать Україні. Міністр закордонних справ України (за рішенням ВР – в.о. міністра) Борис Тарасюк відзначив, що Україна вважає законним процес повернення в свою власність маяків на території Криму. «Своє не можна захоплювати, своє можна тільки повертати. Росія незаконно утримувала всі об'єкти навігаційної гідрографічної служби. В цьому випадку продовжується законний правовий процес в межах законодавства України», - сказав Тарасюк.

20 січня заступник голови Секретаріату Анатолій Матвієнко заявив, що Президент України Віктор Ющенко вважає об'єкти гідрографії на території України її власністю.

Таких об'єктів, за словами Матвієнка, всього 101, з них, починаючи з 2002 року, переведено під юрисдикцію України 64, на сьогодні, включаючи ялтинський маяк – 65.

Тому всі ці об'єкти повинні бути передані Україні, а умови спільного використання з Чорноморським флотом РФ – і є те, що повинно бути вирішене, сказав Матвієнко.

Він наголосив, що Президент України не налаштований на посилення цього конфлікту і відзначає необхідність його переведення в переговорне русло. (Переговори на рівні підкомісії по ЧФ міждержавної комісії Ющенко_Путін заплановані на 16 лютого).

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

425