Міністр юстиції України Сергій Головатий, якого парламент звільнив з посади, не вважає себе звільненим з посади.
Про це він заявив сьогодні журналістам на прес-конференції з нагоди 100 днів його перебування на посаді міністра юстиції.
За словами Головатого, для відставки міністра юстиції України представникам парламенту «потрібно глибше право вчити», повідомляє «УНІАН».
Він також відзначив, що з приводу прийнятої вчора парламентом постанови у нього є декілька питань. По-перше, зауважив Головатий, відповідно до постанови Верховної Ради на сьогодні між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» є спір в Арбітражному суді торгової палати м . Стокгольм. «Спору немає», - категорично заявив Головатий, і запитав: «Так чому ж я його повинен був забезпечувати? Як то кажуть: причому тут міліція, якщо грім порося вбив?»
При цьому він зазначив, що якби і був спір між двома господарськими структурами і він би «вліз в цей спір, то тоді потрібно було б гнати мітлою такого міністра юстиції».
Головатий також вважає, що держава і він зокрема, як державна особа, не можуть втручатися в спір двох приватних структур - НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром». «Тоді б він (міністр юстиції – ред.) порушив би все: кодекс поведінки державного службовця, етику і порушив все, що йому заборонено, і тоді він повинен бути відставлений або звільнений. А тут ні спору немає, ні можливості юридично влізти в цей спір Головатому, ось він і звільнений», - сказав він.
Посилаючись на слова заступника спікера парламенту Адама Мартинюка про те, що Головатий був усунутий «від виконання обов'язків міністра», він сказав: «Дякую. Нарешті у мене не буде обов'язків, залишаться тільки права». А ще потім додав: «Млинець. І я вже не ходитиму у Верховну Раду, тому що мій обов'язок доповідати якийсь закон».
Головатий також відзначив, що відтепер дуже «вдячний Верховній Раді, що звільнила його від виконання обов'язків міністра, залишивши всі права».
Пославшись на статтю 75 Конституції України, Головатий також пояснив, що може бути звільнений Верховною Радою тільки за поданням прем'єр-міністра України, в разі, якби був призначений парламентом на свою посаду також за поданням прем'єр-міністра. «Але мене призначив Президент. То як же мене можна звільнити з посади?», - запитав він.
На думку Головатого, «в Конституції все елементарно, але чомусь комусь не вистачає – або знань, або часу читати Конституцію». «Чим більше читаєш ці зміни, тим більше сам дізнаєшся, але й тим більше виявляється неконституційність дій Верховної Ради», - відзначив він.
В кінці прес-конференції Головатий висловив переконання, що Президент України не дозволить, щоб не було керівника, який забезпечує цю ділянку державної служби - очолює український Мін’юст.
Як повідомлялося, 10 січня Верховна Рада України відправила у відставку Кабінет Міністрів України. "За" проголосували 250 з 405 народних депутатів, зареєстрованих в залі.
Вчора, 19 січня, народні депутати України звільнили Івана Плачкова з посади міністра палива і енергетики, Головатого – з посади міністра юстиції і висловили недовіру голові правління «Нафтогазу України» Олексію Івченку, наслідком чого, як наголошується в постанові, має бути звільнення його Кабінетом Міністрів.
Сьогодні, 20 січня, заступник голови Секретаріату Анатолій Матвієнко заявив, що Президент України Віктор Ющенко вважає незаконним звільнення Плачкова і Головатого.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом