Міністр аграрної політики України Олександр Баранівський заявив, що Україна не зазнає збитків в результаті заборони Росії на ввезення на її територію української м'ясної продукції, оскільки Україна не здійснює експорт м'яса в РФ.


Про це Баранівський сказав сьогодні журналістам в Києві.


Він повідомив, що Росія ввела заборону не тільки на м'ясну продукцію, а й на всю продукцію тваринництва з України. При цьому міністр відзначив, що наша країна дуже занепокоєна забороною на експорт такої продукції, як молочна, оскільки 60% молочній продукції Україна експортує в РФ, повідомляє «УНІАН».


Як повідомлялося, Росія ввела від сьогодні заборону на ввезення в РФ всієї продукції тваринництва з України, включаючи молочну. Росія звинувачує Україну у невиконанні ветеринарно-санітарних норм.


Як повідомляє сайт Мінсільгоспу Росії, обмеження вводяться через численні порушення російського ветеринарного законодавства при ввезенні тваринницьких вантажів з України, відсутність дієвого контролю за надходженням, переміщенням і переробкою небезпечної у ветеринарному відношенні м'ясної сировини з боку Державної ветеринарної служби України. В Россільгоспнагляді відзначили, що в результаті цього склалася реальна загроза занесення на територію Російської Федерації гострозаразних хвороб тварин і ввезення недоброякісної продукції, небезпечної для здоров'я людини.


Як відзначає Мінсільгосп РФ, Державна ветеринарна служба України не змогла надати відповідь, що свідчить про існування ветеринарного контролю в країні, який би відповідав Міжнародному ветеринарному кодексу МЕБ.


Россільгоспнагляд відзначає, що вищезгадані факти привели до введення тимчасових обмежень на ввезення з України з 20 січня 2006 року всіх видів тваринницької продукції до представлення повних гарантій виконання ветеринарних і санітарних вимог Російської Федерації і підписання з українською ветеринарною службою протоколу про ветеринарний контроль при постачанні тваринницької продукції.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

413