Міністр оборони України Анатолій Гриценко переконаний, що не потрібно проводити референдум з питання вступу України до НАТО.


Про це він сказав сьогодні в Будапешті за підсумками переговорів з міністром оборони Угорщини Ференцом Юхасом, повідомляє «УНІАН».


«Я хотів, щоб не було політичних спекуляцій навколо референдуму щодо вступу в НАТО», - наголосив він.


Водночас Гриценко сказав, що підтримка громадянами політичного курсу є дуже важливою. Він відзначив, що коли Україна вступала в СНД і планувався вступ в ЄЕП, «ніхто не проводив і не збирається проводити референдум».


«З юридичного погляду вступ в НАТО абсолютно не вимагає референдуму з цього питання» - сказав Гриценко. «Це питання вирішується на рівні вищого політичного керівництва – Президента, уряду і парламенту», - зазначив він. Гриценко наголосив, що на цьому рівні рішення ухвалено, воно свідчить, що в політичній еліті переважає більшість тих людей, які підтримують вступ нашої держави в НАТО.


На його переконання, вступ до Альянсу - це важливе питання національної безпеки України і кожного громадянина. «В нинішніх умовах вибір Альянсу - це не вибір засобів захисту держави військовими засобами, це вибір системи цінностей, за якою живуть громадяни цієї держави», - сказав Гриценко.


За його словами, якби Україна виходила з інтересів безпеки держави, ми могли б бути більше 10 років в Ташкентському договорі про колективну безпеку. «Були б в такому разі забезпечені права журналістів, бізнесменів, право на вільні вибори?», - запитав Гриценко.


Він відзначив, що приєднання до Ташкентського договору не вимагає ніякого критерію демократії або вільного ринку. «Ми можемо приєднатися до Ташкентського договору завтра, так само, як могли це зробити 10 років назад», - сказав Гриценко.


Він наголосив, що з Ташкентського договору вийшли протягом останнього часу Азербайджан, Грузія і Узбекистан, тим часом на вступ до НАТО стоїть велика черга країн.


«Вступ в НАТО вимагає виконання критеріїв, орієнтованих на людину і громадянина, а не на захист державних структур. «Саме цей курс я підтримую як громадянин і реалізую як міністр», - наголосив Гриценко.


Як відомо, з ініціативою проведення референдуму про членство України в НАТО і ЄЕП виступила Соціал-демократична партія України (об'єднана).

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

382