Спікер українського парламенту Володимир Литвин вірить в можливість усунення колізії, що виникла між урядом і Верховною Радою. Таку думку Литвин висловив на сьогоднішній прес-конференції, повідомляє кореспондент ForUm’у.
Він висловився на підтримку підходів не «на основі ультиматумів»: «Якщо хтось висловиться за інші підходи, не на основі ультиматумів, я думаю, за це можна буде тільки дякувати».
Водночас Литвин відзначив, що запропоновані ним підходи до вирішення виниклих проблем у відносинах Ради і Кабміну «мають під собою підстави, щоб кожна сторона відступила від своїх принципів на користь країни».
Він вважає, що в тій «війні ультиматумів», яка розгорнулася недавно в українському політику мі, «програли все». «Можна однозначно стверджувати, що каталізатором такого протистояння послужили рішення в газовій сфері», - задзначив Литвин.
Він зауважив, що перші симптоми протистояння між гілками влади з'явилися 1 грудня, коли український парламент заслуховував інформацію уряду про соціально-економічні процеси в Україні. «Тоді не було ухвалено рішення, хоча критика звучала досить гостро». Також однією з причин згаданого протистояння, за його словами, стала відсутність діалогу з Кабміном про хід переговорного процесу з Росією по газу.
«Однозначно ніхто не може стверджувати, які наслідки будуть сьогодні і у більш віддаленій перспективі для України, а головне, які запобіжні засоби і превентивні дії ми повинні здійснювати сьогодні і на перспективу», - додав голова Ради.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом