На сьогоднішній прес-конференції спікер парламенту Володимир Литвин роз'яснив журналістам вчорашні кадрові рішення народних депутатів. Про це повідомляє кореспондент ForUm’у.
«Все, що приймає ВРУ у вигляді законів і у вигляді постанов, має юридичну силу, допоки це не опротестують і не скасують. Це (опротестовування рішення Верховної Ради - ред.) може зробити Конституційний Суд. А якщо хтось... персонально з політиків не згоден з рішенням, у них є можливість оскаржити (це рішення – ред.) в суді», - зазначив Литвин.
Він пояснив, що своїм вчорашнім рішенням Рада не «прийняла відставку» в.о. міністра палива і енергетики Івана Плачкова і в.о. міністра юстиції Сергія Головатого, а «звільнила їх з посад». У зв'язку з цим спікер нагадав, що ВРУ призначає міністрів за поданням Президента або прем'єр-міністра, «але звільняє без їхньої згоди».
«Це рішення, на мій погляд, ще раз свідчить про те, що нам, звичайно, потрібно визначитися спільно з урядом і Президентом, як ми далі будемо робити, як ми будемо використовувати повноваження, які у парламенту, на мій погляд надзвичайно великі в плані вирішення кадрових питань», - також зауважив Литвин.
Спікер вважає, що сьогодні, з набранням чинності політреформою, «стався деякий перекіс, і якщо ми бачили, що Президент України мав тільки одну можливість розпустити парламент (якщо Рада протягом 30 днів в сесійний період не збирається на пленарне засідання - ред), то, згідно з нововведеннями в Конституцію, Президент одержує ще 2 важелі: коли парламент протягом місяця не створить коаліцію і коли парламент протягом 2 місяців не сформує уряд».
Втім, як відзначив Литвин, зараз Верховна Рада не може притягати до відповідальності уряд і висловлювати йому недовіру.
Говорячи про вчорашнє рішення Верховної Ради стосовно голови правління НАК «Нафтогаз України», Литвин пояснив, що «парламент дав просто політичну оцінку, а рішення з цього приводу приймати уряду і Президенту».
Раніше ForUm повідомляв, що Верховна Рада України 19 січня прийняла постанову про відставку міністра палива і енергетики Івана Плачкова і міністра юстиції Сергія Головатого і вираження недовіри главі Національної акціонерної компанії (НАК) "Нафтогаз України" Олексію Івченкові.
За постанову про некваліфіковані дії органів виконавчої влади із забезпечення споживачів України природним газом у четвер проголосували 246 з 358 депутатів.
Крім того постановою Рахунковій палаті доручено до 15 лютого поточного року провести комплексну перевірку фінансово-господарської діяльності НАК "Нафтогаз України" за період 2004-2005 років і в 2006 році, а також відносин НАК з "РосУкрЕнерго".
Парламент рекомендував Генеральній прокуратурі перевірити і дати оцінку угоді і діям урядовців, які брали участь в її підготовці і підписанні.
Кабінету Міністрів Верховну " для посилення контролю за діяльністю компанії, врегулювати всі відносини з Росією, Туркменістаном, Узбекистаном і Казахстаном, що стосуються забезпечення України газом, на основі міжурядових угод з подальшою їх обов'язковою ратифікацією Верховною Радою.
Перед цим парламентарії відмовився підтримати проект постанови про неприйнятність зазначеної постанови.
Крім того депутати виключили з цієї постанови пункт, який пропонував вважати угоду про врегулювання відносин в газовій сфері від 4 січня 2006 року між НАК "Нафтогаз України", ВАТ "Газпром" і компанією "РосУкрЕнерго" такою, що суперечить чинному законодавству і що підписана "з метою, що суперечить інтересам держави і суспільства". Водночас парламент вніс в постанову пункт про відставку С.Головатого.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом