Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко заявляє, що на підставі свідчень колишнього голови Фонду державного майна України Михайла Чечетова й інших доказів порушені кримінальні справи з приватизації.
Про це він заявив в інтерв'ю газеті «Сьогодні», яке опубліковане 20 січня 2006 року, відповідаючи на питання, чи можливий арешт колишнього Президента України Леоніда Кучми на підставі свідчень екс-глави ФДМУ, передає «УНІАН».
Зокрема, Луценко повідомив, що «після того, як протоколи допитів Чечетова, де він дає такі свідчення, з'явилися на одному з сайтів, ми провели службове розслідування, воно ще не закінчене. Але я, звичайно, поцікавився, чи дійсні вони. Так, дійсні. Справді пан Чечетов дає сенсаційні свідчення. Його допити були весною, якщо не помиляюся, в травні. Міліція передала матеріали в прокуратуру. На підставі свідчень пана Чечетова і інших доказів порушено кримінальні справи з приватизації».
За словам глави МВС, «далі все залежатиме від слідчих ГПУ, який статус вони виберуть для пана Чечетова і пана Кучми - свідка, підозрюваного, обвинуваченого? Ось якби перебування посадових злочинів під слідством було в міліції, то це було б зроблено на другий день. І вибори тут ні до чого».
Відповідаючи на питання «Як ви гадаєте, чи притягне Генпрокуратура Кучму як обвинуваченого у цій справі?», Луценко відповів: « У цій справі, думаю, відчуття всіх, хто прочитав ці документи, співпадають».
Як повідомлялося, Чечетов очолював Фонд держмайна з квітня 2003 року по квітень 2005 року.
16 січня поточного року на прес-конференції один з лідерів БЮТ Михайло Бродський заявив, що фракція БЮТ ініціюватиме подання парламентського запиту до Генерального прокурора України про порушення кримінальної справи на підставі свідчень колишнього голови Фонду державного майна України Чечетова з приводу роботи на цій посаді. Відповідно до розданих на прес-конференції копій свідчень Чечетова, він як перший заступник, а потім - голова ФДМУ, одержував вказівки від тодішнього Президента України Леоніда Кучми, зокрема, «прийняти і прислухатися до ініціатив», «вислухати і по можливості задовольнити прохання» Віктора Пінчука про приватизацію «Криворіжсталі» і Нікопольського заводу феросплавів. Відповідно до тексту копій свідчень, рекомендація Леоніда Кучми прийняти Пінчука з питання НЗФ була сприйнята Чечетовим «як команда допомогти Пінчуку приватизувати це підприємство».
17 січня заступник керівника виборчого штабу БЮТ Микола Томенко заявив, що Блок Юлії Тимошенко наполягатиме на порушенні слідчими органами кримінальної справи стосовно Кучми, Януковича, Пінчука та інших посадовців на основі протоколів допитів Чечетова. При цьому він відзначив: «Ми маємо повністю підтверджуючі матеріали, що йдеться про автентичні протоколи допитів, і завтра група народних депутатів від БЮТ ставитиме на голосування депутатський запит до Президента, міністра внутрішніх справ, голови СБУ і генерального прокурора про перевірку цієї інформації щодо корупційних дій і зловживання становищем з боку Леоніда Кучми, Віктора Януковича, Віктора Пінчука й інших посадовців при проведенні приватизації “Криворіжсталі”, інших стратегічних підприємств”.
18 січня чинний голова Фонду держмайна Валентина Семенюк на прес-конференції у Вінниці повідомила, що стосовно Чечетова порушена кримінальна справа.
Того ж дня прес-служба Генеральної прокуратури України не підтвердила інформацію про порушення кримінальної справи відносно М.ЧЕЧЕТОВА.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом