Політолог, директор центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко вважає, що «холодна війна» між Президентом України Віктором Ющенком і парламентськими опозиційними фракціями триватиме до майбутніх виборів народних депутатів. Про це він заявив в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ForUm’у.

«Ми вчора вже бачили, що проти пропозиції привести до присяги суддів Конституційного суду виступили деякі опозиційні фракції. Президент теж не піде на відповідні компромісні кроки, які торкаються ухвалення відставки декількох міністрів, які співвідносяться до пропрезидентських політичних сил», - сказав Фесенко.

На думку політолога, Голова Верховної Ради України Володимир Литвин намагається контролювати пристрасті у парламенті, щоб нардепи не переходили межу, яка відділяє нормальну роботу законодавчого органу, нормальні відносини між гілками влади від відкритої війни. «Холодна війна» вже, на жаль, існує. Вона перейшла у відкриту фазу після прийняття рішення про відставку уряду. Те, що пропонує спікер - це один з варіантів виходу з кризи. Але я мало вірю, що компромісне рішення буде знайдене», - відзначив він.

Фесенко підкреслив, що зараз пропрезидентські сили і опозиційні фракції нагнітають обстановку. «Працює логіка виборів, і в ній боротьба на першому плані, а не компроміс. Компроміс у рамках цієї логіки виглядає як поступка. А поступка - прояв слабкості в очах виборців. Тому, швидше за все, протиборчі сторони на компроміс не підуть», - підсумував він.

Нагадаємо, що Погоджувальна рада парламенту напрацювала 6 пунктів пропозицій, які могли б допомогти врегулювати політичну напруженість.

Як повідомив журналістам прес-секретар Голови Верховної Ради України Володимира Литвина Ігор Сторожук, під час Погоджувальної ради Голова ВР наполягав на тому, що потрібно знайти компроміс, який дозволив би зберегти обличчя всім політичним силам, що беруть участь у цій невеликій політичній напруженості. При цьому він відзначив, що ситуація, що склалася в державі, не є політичною кризою.

За словами Сторожука, після політико-правової дискусії учасники засідання внесли пропозиції, які, на їх думку, допомогли б вийти з ситуації, що склалася, і могли б стати основою для компромісу між всіма гілками влади. Зокрема, це приведення до присяги суддів Конституційного суду, які вже призначені Президентом і з'їздом суддів.

Друга пропозиція торкається обрання суддів КС від парламенту. Зокрема, обговорювалися питання процедури формування кандидатур на цю посаду. Наступна пропозиція торкалася часткового переформатування уряду з метою розширення бази підтримки уряду в парламенті. Ще одна пропозиція торкалася того, що міністри, губернатори й інші представники органів виконавчої влади, які беруть участь у виборах усіх рівнів, повинні на час виборчих перегонів піти у відпустку.

При цьому Сторожук нагадав, що, дійсно, існує рішення КС, яке дозволяє залишатися їм на своїх посадах. Але на Погоджувальній раді підкреслювалося, що, оскільки йдеться про компроміс і про пакет, який міг би стати основою домовленостей, це могло б стати внеском високопоставлених урядовців у цей пакет.

Наступна пропозиція торкається перегляду постанови про відставку уряду або вишукування якоїсь форми підтвердження його повноважень. Наприклад, час її введення може бути відстрочений або вона (дія постанови) може бути припинена. Остання пропозиція торкалася прийняття найближчим часом законів про Кабінет Міністрів, Президента і регламент ВР. Крім того, Сторожук повідомив, що БЮТ також вимагав прийняти остаточно проект постанови «Про загрозу національної безпеки України у зв'язку з некваліфікованими діями органів виконавчої влади з забезпечення споживачів України природним газом».

Сторожук відзначив, що остаточного рішення ще немає, поки що обговорюються дані пропозиції.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

360