Посол Росії в Україні Віктор Чорномирдін вважає , що по об'єктах навігації на Кримському півострові на додаток до базових російсько-українських угод може бути ухвалене додаткове рішення.
В інтерв'ю газеті «Известия» він відзначив, що "всі основні російсько-українські питання окреслені у Великій угоді наших країн". "У договорі все записано. Там сказано: оренда до 2017 року. Але документ великий, і тому в нього щось могло не ввійти ", - вважає посол.
"Щодо цих об'єктів потрібно ухвалити додаткове рішення", - заявив Чорномирдін.
За його словами, "треба не галасувати і не мітинги влаштовувати , а питання вирішувати . Для цього існує комісія з Чорноморського флоту, є Міждержавна комісія, яку вперше очолили президенти, керівники призначені з усіх питань - від флоту до економіки, вони з гідрографією розберуться", передає «Інтерфакс-Україна».
Він підкреслив, що "потрібно розділяти речі стратегічні і тимчасові". "Ніхто не претендує на власність України, але штурми до доброго не доводять . Зараз одне штурмують, завтра - інше. А там військові , там зброя, між іншим. Не можна конфлікти загострювати ", - сказав посол.
Раніше ForUm повідомляв, що Міжвідомча робоча група при Міністерстві закордонних справ України визначить, яким чином об'єкти гідрографії повертатимуться під контроль України.
Про це повідомив міністр транспорту і зв'язку України (за рішенням ВР – в.о. міністра) Віктор Бондар після засідання Кабінету Міністрів України 18 січня.
При МЗС буде створена міжвідомча робоча група, “буде засідання, на якому ми визначимо до кінця, яким чином забиратимемо маяки і знаки” гідрографії, сказав він.
Як відзначив Бондар, відповідно до закону, прийнятого Верховною Радою України в 2000 році, Україна не має права здавати в оренду об'єкти гідрографії і маяки.
“Ми відповідаємо за безпеку судноплавства, тому ми повинні їх утримувати” , - сказав Бондар.
Як повідомлялося, 13 січня співробітники Міністерства транспорту і зв'язку України взяли під контроль маяк “Ялтинський” і не пропустили на його територію представників російської військової частини, що обслуговує маяки на південному узбережжі, що орендуються Чорноморським флотом РФ на території України.
Цьому передував наказ начальника Ялтинського морського порту про необхідність виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1998 року, відповідно до якого всі об'єкти навігаційно-гідрографії на території України мають використовуватися українською стороною.
Нагадаємо також, що планується, що в середині лютого відбудеться перше спільне засідання українсько-російської комісії з питань функціонування Чорноморського флоту РФ на території України. Про це 19 січня під час брифінгу повідомив глава прес-служби МЗС Василь Філіпчук.
«Ми чекаємо, що ця зустріч ... дозволить розблокувати двосторонній діалог з цих питань, тому що відомо, що пауза в обговоренні і врегулюванні питань щодо перебування Чорноморського флоту РФ на території України тривала приблизно два роки», - сказав він.
Філіпчук підкреслив, що українське МЗС продовжує наполягати на необхідності повного використання політико-дипломатичних способів при врегулюванні всіх гострих питань.
«Особливу увагу ми приділяємо проблематиці інвентаризації всіх об'єктів, які використовує Чорноморський флот», - заявив глава прес-служби.
Відповідаючи на питання журналістів, Філіпчук відзначив, що в угодах, які регламентують тимчасове перебування Чорноморського флоту РФ на території України, чітко визначений перелік об'єктів, які передані українською стороною в оренду Росії.
Він додав, що з часів Радянського Союзу Чорноморський флот використовував велику кількість об'єктів, які не ввійшли до цього переліку, але є власністю України.
«Ми вимагаємо послідовного повернення цих об'єктів у власність України», - заявив глава прес-служби і додав, що, в першу чергу, йдеться про маяки, які не можуть належати російському флоту.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом