Міністр будівництва, архітектури і житлово-комунального господарства України Павло Качур вважає недоцільною приватизацію підприємств і об'єктів комунальної сфери.


Про це він заявив у Рівному під час «круглого столу» щодо проблем водопровідно-каналізаційного господарства. В ньому, крім місцевих комунальників, взяли участь представники обласних водоканалів зі Львова, Хмельницького і Луганська, передає «УНІАН».


За словами міністра, приватизацію цих об'єктів можна буде здійснювати тільки після того, як вони стануть рентабельними і прибутковими.


На думку Качура, тарифи на житлово-комунальні послуги в Україні дуже заполітизовані, в даний час вони не покривають собівартості цих послуг. “Тому необхідно, щоб у цю сферу замість політики прийшла економіка. Тоді з'являться солідні інвестори і можна буде думати про роздержавлення об'єктів житлово-комунального господарства”, - сказав Качур.


Він позитивно оцінив досвід роботи підприємства «Рівнеоблводоканал», де завдяки встановленню економічно обґрунтованих тарифів і впровадженню ефективних технологій вирішено ряд першочергових проблем з водопостачанням міста.


Як повідомлялося, раніше Держжитлокомунгосп пропонував дозволити приватизацію державних і комунальних підприємств водо-, теплопостачання і водовідведення. Відповідно, Держжитлокомунгосп розробив концепцію законопроекту "Про особливості надання державних підприємств, що здійснюють діяльність з водо-, теплопостачання і водовідведення, в концесію і їх відчуження в приватну власність”.


Зношеність об'єктів комунальної інфраструктури України досягає 60%. В старому й аварійному стані перебуває 33% мереж водопостачання, 31% каналізаційних систем, 11% теплових мереж (в трубному численні).


В Україні нараховується 506 підприємств водо-каналізаційного господарства і 519 підприємств теплопостачання.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

430