Директор Українського філіалу Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень політолог Володимир Малинкович вважає, що народні депутати сьогодні користуються ситуацією для того, щоб засвітитися і проявити себе навколо газової кризи й уряду Єханурова». Таку думку Малинкович висловив в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ForUm’а.

За його словами, «тут є серйозні елементи піар-кампанії, у тому числі і з боку спікера Верховної Ради України Володимира Литвина».

В той же час Малинкович вважає, що «останні дії Президента говорять про те, що він, загалом, поводиться не адекватно статусу глави держави. Він робить заяви, які створюють враження, що в країні криза і в той же час йде купатися в ополонку, або кататися на лижах до Івано-Франківська. Це все якось не серйозно для людини, яка несе відповідальність за події, що відбуваються в країні».

Сьогодні, відзначив Малинкович, основна провина за враження, яке створилося, що в Україні склалася кризова ситуація, лежить, передусім, на Президенті України. «Насправді ніякої кризи в країні немає, тому що, хоча Рада і відправила (Кабмін у відставку – ред.) .. нічого де-факто вона змінити не може, тому що Кабмін повинен виконувати свої обов'язки аж до призначення нового уряду», - відзначив політолог.

Основною проблемою він вважає те, що Президент «ніяк не може змиритися з фактом реалізації політичної реформи, з тим, що закон, що обмежує його повноваження, вже є частиною Конституції. Це його роздратовує і тому він займає таку радикальну позицію там, де він зобов'язаний шукати компроміс. Тому він і не поїхав на зустріч з депутатами і ще раніше вустами Кінаха заявив, що він готовий зустрічатися депутатами тільки тоді, коли вони виконають його ультимативні вимоги».

Малинкович вважає, що Президент і парламент могли б домовитися про якісь компроміси і зокрема про те, щоб прибрати приставку «в.о.» для міністрів уряду, але можна було відправити до відставки одного Головатого, оскільки його «рівень розмови образливий для законодавчого органу країни». В той же час не можна відправляти у відставку в. о. міністра палива і енергетики, і главу правління НАК «Нафтогаз України» Олексія Івченка, не дивлячись на те, що на них лежить значна частина відповідальності за кризу, тому що їх ім'я пов'язане з угодою від 4 січня, а ця угода - «вимушена, але реальна міра, яка дозволила нам вийти з кризи».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

320