Експерти з охорони здоров’я зі Сполучених Штатів, України і деяких сусідніх з нею країн з’їхалися цього тижня до Києва на навчальний семінар з моніторингу і стримування потенційної пандемії грипу у контексті нинішнього спалаху пташиного грипу у різних куточках світу. Про це ForUm’у повідомили у прес-службі посольства США в Україні.

Серед цілей п’ятиденного семінару - розвиток епідеміологічної, лабораторної та організаційно-лікувальної готовності супроти пандемічного грипу у галузі охорони здоров’я та у ветеринарії; надання інформації із способів профілактики та стримування; заохочення до оперативного обміну технічною інформацією і штамами, що відносяться до пандемічного грипу, як всередині країн, так і з регіональними та глобальними партнерами.

“Триваючі спалахи пташиного грипу у кількох районах Криму, три нові смерті людей від пташиного грипу на сході Туреччини, а також повідомлення про захворювання людей в Анкарі підсилюють важливість міжнародної співпраці в боротьбі з цією хворобою”, - сказав Посол США в Україні Джон Гербст, відкриваючи семінар. “Захист всіх наших громадян вимагає також боротися з пташиним грипом в місці його виникнення, незалежно від національних кордонів. Тому, наш уряд допомагатиме закордонним партнерам навчати персонал, розширювати спостереження, розробляти плани готовності та виявляти і стримувати спалахи грипу”, - додав посол.

Спів організаторами семінару виступили Відділ зменшення загрози Міністерства оборони США та Міністерство охорони здоров’я України. Серед учасників - представники Третього підрозділу медичних досліджень Військово-морських сил США, що базується у Каїрі (Єгипет), Світової організації охорони здоров’я, Організації з продовольства і сільського господарства ООН, Центрів контролю за захворюваннями, Міністерства сільського господарства США, Кримської протичумної станції, Львівського науково-дослідного інституту епідеміології та гігієни, Українського протичумного інституту ім. Мечникова (Одеса), Відділу охорони здоров’я м.Львова, санітарно-епідеміологічних станцій 23 областей України і відповідні експерти з Узбекистану, Грузії, Азербайджану і Казахстану.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

275