Експеримент Stardust із зразками міжзоряного пилу і кометної речовини перевершив всі очікування вчених. Вони розкрили капсулу американського зонда, який збирав зразки космічного пилу під час польоту, який тривав сім років.
Операція була проведена у вівторок в спеціальній стерильній лабораторії Центру пілотованих космічних польотів імені Ліндона Джонсона під Х'юстоном в штаті Техас.

«Це перевершує всі очікування. Ми бачимо безліч слідів від впливів. Є і великі, і крихітні», - заявив науковий керівник проекту Дональд Браунлі. «Це феноменальний успіх», - додав учений.

За його оцінками, заповнена аерогелем пастка Stardust захопила за час космічної подорожі понад 1 млн. частинок кометної речовини і міжзоряного пилу. Сліди від ударів великих частинок, повідомив учений, виразно видно в аерогелі навіть з відстані приблизно 1 метр і в кінці деяких з них можна розгледіти чорні частинки кометної речовини.

Один із слідів впливу має такі розміри, що може увійти мізинець, сказав Браунлі. Водночас деякі зразки мають буквально мікроскопічні розміри. Ці «піщинки» повинні за віком перевершувати Сонце і, можливо, містять ключ до розгадки таємниці формування нашої Сонячної системи, вік якої оцінюється в 4,5 млрд. років, повідомляє «Newsru.com».

Тепер вченим за допомогою мікроскопів належить вивчити будову і склад доставлених з космосу зразків. За час своєї майже 7-річної подорожі зонд Stardust подолав приблизно 4,63 млрд. кілометрів і здійснив прольоти біля астероїда і комети «Вільда-2». Зараз, скинувши на Землю капсулу, він продовжує свій політ, перейшовши на орбіту штучного супутника Сонця.

Нагадаємо, найбільша у світі астрономічна організація «Планетарне товариство» хоче залучити 30 тисяч добровольців для пошуку крихітних частинок міжзоряного пилу, зібраного американським зондом Stardust. Товариство запустило проект під назвою Stardust@home після того, як стало ясно, що для аналізу перших зразків пилу, доставлених зондом на Землю, потрібно 20 років безперервної роботи.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1727