Плутон - найвіддаленіша планета Сонячної системи, і, на думку фахівців, він має більш низьку температуру, ніж це передбачалося раніше. Також необхідно відзначити, що вченим дотепер не вдалося прийти до єдиної думки щодо походження цієї планети. Деякі з них вважають, що Плутон – це не просто величезний астероїд, але й частина якоїсь іншої планетної системи, що є в нашій Галактиці.

Але, не дивлячись на те що природа походження Плутона і його супутника Харона поки що залишається невідомою, усі вчені одностайно стверджують, що Плутон зіграв величезну роль в історії формування Сонячної системи.

Зазначимо, що Плутон і Харон формують єдину систему, при цьому вченим поки що також не вдалося з'ясувати, яким чином ця система утворилася. Крім того, Плутон є найвіддаленішою планетою Сонячної системи, тому по відношенню до цієї планети не можна застосовувати таке поняття як «день». Сонячне проміння, досягнувши поверхні цієї планети, може створювати на ній лише деяку подібність сутінків.

Крім того, її орбіта не є круговою, як у решти восьми планет Сонячної системи, а має витягнуту, еліптичну форму, тому періодично найбільш віддаленою планетою Сонячної Системи стає Нептун. В період з 1979 по 1999 рік Плутон був трохи ближче до Сонця, ніж Нептун, проте зараз Плутон продовжує віддалятися від Сонця, а температура на його поверхні, в міру віддалення, продовжує падати. Що ж до відстані, то в перигелії, найближчій до Сонця точці, відстань до Плутона становить 30 астрономічних одиниць, а в найбільш віддаленій точці - 50 астрономічних одиниць, повідомляє «newsinfo.ru».

Недавно вченим вдалося визначити температуру поверхні Плутона і його супутника Харона. При цьому з'ясувалося, що температура на поверхні Плутона виявилася трохи нижчою, ніж це передбачали раніше, до того ж вона значно відрізняється від температури на поверхні Харона.

Результати досліджень показали, що температура льодяної кірки, що покриває поверхню Плутона, приблизно -230°C, тоді як раніше вчені вважали, що її температура, також як і температура поверхні Харона, становить - 220 °С.

Учені вважають, що така низька температура пов'язана з тим, що в крижані маси на поверхні Плутона містять азот, який взаємодіє із сонячним світлом. Сонячне світло (сонячна енергія), досягаючи поверхні Плутона, перетворює лід, що містить азот, на газ. В результаті замість того, щоб нагрівати поверхню планети, сонячна енергія просто поглинається. Цей процес можна порівняти з випаровуванням води, внаслідок чого поверхня, з якої вона випаровується, охолоджується.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1165