В 2005 році на ім'я Президента України Віктора Ющенка поступило понад 213 тисяч звернень громадян, що майже вдвічі більше, ніж у 2004 році.
Як повідомляється на офіційному сайті глави Української держави, за інформацією Служби з питань звернення громадян, найсуттєвіше зростання цього показника (в 3,6 рази) спостерігалося в IV кварталі 2005 року.
Загалом за минулий рік на ім'я Президента поступило понад 213 тисяч звернень – тоді як у 2004 році цей показник складав близько 103 тисяч. Понад 21,5% звернень було отримано особисто главою держави. Слід зазначити, що в порівнянні з 2004 роком на особистому прийомі у Президента побувало в п'ять разів більше громадян. Також більше ніж вдвічі збільшилася кількість колективних листів до глави держави, передає «УНІАН».
Найбільша кількість звернень громадян у 2005 році поступила з Києва (9%), Донецької (8,7%), Дніпропетровської (7,3%), Харківської (5,9%), Львівської (5,3%) і Одеської (4,7%) областей. В своєму зверненні громадяни піднімали понад 270 тисяч питань, що більше ніж удвічі перевищує показник 2004 року, передає «УНІАН».
Найактуальнішими для громадян України були питання законності й охорони правопорядку (понад 67,5 тисячі звернень), житлові проблеми (близько 31 тисячі), соціального захисту (понад 30 тисяч), тема працевлаштування (понад 13 тисяч), охорони (майже 13 тисяч), здоров'я, комунального і дорожнього господарства (понад 12 тисяч).
Більше третини всіх звернень до Президента в 2005 році стосувалися законності і охорони правопорядку, причому в них частіше підіймалися питання оскарження судових рішень, неправомірних дій працівників прокуратури, міліції та суду, тяганини під час розгляду справ у судах і під час розслідування кримінальних справ і тому подібне.
Тема забезпечення законності і правопорядку найбільше непокоїла киян і мешканців Донецької та Дніпропетровської областей. Питання соціального захисту були найактуальнішими для мешканців Донецької, Дніпропетровської областей і столиці України. Житлові проблеми гостро стояли для киян і мешканців Донецької, Дніпропетровської та Львівської областей.
В порівнянні з 2004 роком, в 2005 році спостерігалося також суттєве збільшення кількості звернень громадян щодо роботи місцевих органів влади й управління (збільшення в 6,8 рази), щодо діяльності партій, профспілок та інших об'єднань (збільшення в 5 разів), щодо релігії (збільшення в 3,7 рази), економічної реформи, підприємництва, політики цін і податків (збільшення в 3,2 рази), як відгуків на суспільно-політичні події в державі (збільшення в 2,7 рази).
Серед авторів звернень переважали найбільш незахищені категорії населення: інваліди, ветерани й пенсіонери (понад 23%), а також учасники війни і бойових дій (7,4%). В 3,6 раз зросла кількість анонімного звернення.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом