Росія готова активно продовжувати перемовини про подальшу долю об'єктів гідронавігаційного забезпечення Чорноморського флоту, заявив журналістам в Обнінську у вівторок віце-прем'єр, міністр оборони РФ Сергій Іванов.
«У базовій угоді між Росією і Україною, де названі всі об'єкти гідронавігаційного забезпечення, записана можливість у майбутньому укласти окрему угоду щодо об'єктів навігаційного забезпечення флоту. Ця робота ведеться, вона припинялася і поновлювалася. Російська сторона готова активно продовжувати переговори», - сказав Іванов.
За його словами, для продовження переговорів до Києва в лютому вирушить російська делегація на чолі з заступником глави МЗС РФ Григорієм Карасіним.
«Ми запрошували українську комісію у складі міжурядової підгрупи по Чорноморському флоту на лютий цього року, але українська сторона сказала, що їм приїжджати не з руки і запросила нас до себе. В лютому наша делегація вирушить до Києва, щоб продовжити роботу за угодою», - сказав Іванов, передає РІА «Новини».
Він також підтвердив, що вирішувати подальшу долю об'єктів гідронавігаційного забезпечення Чорноморського флоту Росії можна тільки на міжурядовому рівні.
«Якщо вони (об'єкти) названі в документах, то вирішувати їх подальшу долю можна на міжурядовому рівні, в рамках міжурядових угод», - сказав він.
«Рішення судів будь-якого рівня, у тому числі і селищних не можуть розповсюджуватися на міжурядові домовленості», - підкреслив віце-прем'єр.
Він повідомив, що крім ялтинського маяка, який значиться в додатку до базової угоди між Росією і Україною по Чорноморському флоту, в документі поіменно названа і вся решта об'єктів, що є у віданні Росії.
«Об'єкти гідронавігаційного забезпечення Чорноморського флоту, частина з яких базується на Україні, на території Криму - ці об'єкти були пойменовані в базовій угоді від 1997 року», - сказав Іванов.
Раніше ForUm повідомляв, що переговори про повернення Ялтинського маяка між командувачем Чорноморським флотом РФ адміралом Олександром Татаріновим і начальником Ялтинського порту Юрієм Формусом закінчилися безрезультатно.
«Начальник Ялтинського порту під час переговорів не визнав факт оренди Чорноморським флотом цього об'єкту, який насправді оформлений документально і Росія платить за нього орендну плату», - заявив журналістам помічник головкому ВМФ РФ капітан 1 рангу Ігор Дигало.
Після закінчення зустрічі командувач ЧФ РФ Татарінов заявив журналістам: «На жаль, ніякого успіху в переговорах ми не досягли. Ми зіткнулися з явним ігноруванням угоди про статус і умови перебування Чорноморського флоту з боку начальника порту».
Переговорний процес буде продовжений.
Раніше в суботу міністр закордонних справ України Борис Тарасюк заявив, що вважає законним процес повернення в свою власність маяків на території Криму. «Своє не можна захоплювати, своє можна тільки повертати. Росія незаконно утримувала всі об'єкти навігаційної служби гідрографії. В цьому випадку йде законний правовий процес в межах законодавства України», - сказав міністр.
«Ті, хто з Чорноморського флоту народ колотять, вони повинні знати про відповідальність за неправду. Вони не можуть говорити, що в доповненнях (до Великої угоди між Україною і РФ – ред.) міститься згадка про ці маяки. Там ні про які маяки не йдеться», - відзначив Тарасюк.
Міністр також підкреслив, що ситуація має бути вирішена, і обидві сторони повинні дотримуватися своїх зобов'язань, оскільки ці споруди гідрографії розташовані на території України.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом