Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк під час візиту до Швеції зустрівся з лідером Поміркованої партії Швеції Фредеріком Райнфельдтом. Про це повідомив керівник прес-служби МЗС України Василь Філіпчук.

Під час зустрічі Тарасюк поінформував лідера Поміркованої партії Швеції про внутрішньополітичний розвиток України і окреслив зовнішньополітичні пріоритети української держави на нинішньому етапі. Зі свого боку Райнфельдт охарактеризував внутрішньополітичну і економічну ситуацію в країні, відзначивши активізацію внутрішніх дискусій про отримання Швецією членства в НАТО.

Під час зустрічі сторони обговорили питання, пов'язані з реалізацією євроінтеграційних і євроатлантичних прагнень України. Райнфельдт відзначив, що його партія на парламентському рівні послідовно виступає за надання Україні чіткої європейської перспективи, а також відповідного сприяння в проведенні економічних і демократичних перетворень для досягнення критеріїв, необхідних для вступу в ЄС і НАТО, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Тарасюк високо оцінив позицію Поміркованої партії Швеції стосовно пріоритетів України. Він також висловився за поглиблення співпраці політичних сил правоцентристського спектру двох країн.

Особливу увагу під час зустрічі було приділено питанню забезпечення енергетичної безпеки двох країн і розвитку співпраці у сфері енергозбереження, більш широкого використання альтернативних джерел енергії.

Раніше ForUm повідомляв, що Президент України Віктор Ющенко доручив Кабінету Міністрів створити постійно діючий орган з питань підготовки України до вступу в НАТО.

Це визначено указом Президента від 27 грудня, яким вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 25 листопада 2005 року "Про невідкладні заходи для подальшого розвитку відносин України з Організацією Північноатлантичного договору (НАТО)".

Текст документа розміщений на офіційному інтернет-представництві глави держави.

"Визнати одним з пріоритетів діяльності Кабінету Міністрів України забезпечення реалізації державної політики із співпраці України з НАТО, зокрема досягнення критеріїв членства України в НАТО", - говориться в указі.

Уряд повинен затвердити положення про орган з підготовки до вступу України до НАТО і його персонального складу. Кабінету Міністрів також доручено закріпити за заступниками керівників центральних органів виконавчої влади функції із провадження держполітики у сфері європейської і євроатлантичної інтеграції України.

Уряд повинен опрацювати питання створення національної системи координації співпраці України з НАТО і внести в разі потреби проект відповідного акту.

Уряду доручено забезпечити виконання в повному обсязі заходів, передбачених Цільовим планом Україна на 2005 рік, а також завершити до кінця 2005 року узгодження з відповідними органами НАТО проекту Цільового плану Україна на 2006 рік.

Кабмін повинен з метою забезпечення належної законодавчої підтримки курсу на вступ України посилити взаємодію органів виконавчої влади з Верховною Радою, у тому числі систематичне надання всебічного інформації про співпрацю України з НАТО, роль подібної співпраці в забезпеченні національних інтересів України.

Кабміну доручено внести пропозиції стосовно удосконаленню механізмів фінансового забезпечення виконання державних програм інформування громадськості з питань європейської і євроатлантичної інтеграції України на 2004 - 2007 роки.

Ющенко доручив перетворити Національний центр з питань євроатлантичної інтеграції України на дорадчий орган при президенті, який займатиметься підготовкою пропозицій щодо розвитку співпраці України з НАТО і забезпеченням набуття Україною членства в НАТО.

Міжвідомча комісія з питань реформування правоохоронних органів повинна забезпечити проведення протягом 2006-2007 років комплексного огляду сектора безпеки України.

Контроль за виконанням указу покладено на секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

Секретар РНБО повинен опрацювати питання використання можливостей Спільної робочої групи Україна - НАТО високого рівня з питань військової реформи для створення механізму залучення експертної та іншої допомоги НАТО для здійснення комплексного огляду сектора безпеки України і розробки проекту Стратегії національної безпеки України.

Міністерство закордонних справ повинно провести переговори з державами - членами НАТО про досягнення в рамках альянсу консенсусу щодо участі України в Плані дій стосовно членства в НАТО.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

350