За попередніми розрахунками на проведення виборів до місцевих рад необхідно близько 191 млн. грн., тоді як з бюджету на це виділяється 158 млн.грн. Про це, як передає кореспондент ForUm‘у, повідомив сьогодні журналістам голова Центральної виборчої комісії Ярослав Давидович.

За його словами, не вистачає коштів для проведення агітації.

Також Давидович повідомив, що кількість виборців, у порівнянні з президентськими виборами 2004 року, скоротилася на 1,348 млн. Глава ЦВК нагадав, що комісія не несе відповідальності за формування списків і назвав «безвідповідальністю місцевої влади» випадки, коли зі списків не виключалися виборці після смерті, коли в списки вносилися «відразу декілька виборчих округів, через зміну місця проживання й інші випадки».

Давидович відзначив, що 1,44% виборців від загального списку не зможуть самостійно прийти на виборчі дільниці. «Це не 6 млн., як це було на президентських виборах 2004 року. Тепер ми бачимо, що 6 млн. було політичною цифрою», - підкреслив голова ЦВК.

 

Як раніше повідомляв ForUm, на всеукраїнській селекторній нараді голова ЦВК Ярослав Давидович повідомив, що за станом на понеділок, 16 січня, в Центральну виборчу комісію подали свої подання на включення представників до складу територіальних виборчих комісій 19 політичних партій і блоків.

За його словами, ці партії і блоки подали подання на включення своїх представників від 225 округів до 1.

Давидович також нагадав, що в понеділок о 24:00 закінчується останній термін подачі подань політичними партіями і блоками на включення своїх представників до складу тервиборчкомів. Самі тервиборчкоми мають бути сформовані до 24 січня.

Голова ЦВК нагадав, що підлягають обов'язковому включенню до складу тервиборчкомів представники 15 партій і блоків, у яких були зареєстровані за станом на 15 вересня фракції в парламенті. Представники інших, близько 30 політичних партій і блоків, які беруть участь у виборах, включатимуться до складу тервиборчкомів шляхом жеребкування. Таким чином, ЦВК необхідно буде провести 5 - 6 тис. жеребкувань.

За словами Давидовича, Центрвиборчком зареєстрував за станом на понеділок 45 суб'єктів парламентських виборів, у тому числі 17 виборчих блоків, до складу яких ввійшла 51 партія і 28 політичних партій, які йдуть на вибори самостійно.

Таким чином, у виборчому процесі беруть участь 79 політичних партій.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

408