Суперечки навколо Ялтинського маяка і інших об'єктів є міжнародними і не можуть бути вирішені Україною в односторонньому порядку. Про це сьогодні заявив помічник Головнокомандувача Чорноморським флотом РФ капітан 1-го рангу Ігор Дигало, посилаючись на позицію головного командування ВМФ РФ.
Як повідомляє «УНІАН» з посиланням на “Ехо Москви”, Дигало також відзначив, що “ця позиція відповідає прийнятим базовим угодам по Чорноморському флоту”.
Як повідомлялося, 13 січня співробітники Міністерства транспорту і зв'язку України взяли під контроль маяк «Ялтинський» і не пропустили на його територію представників російської військової частини №49385, яка обслуговує південнобережні маяки, які орендуються Чорноморським флотом РФ на території України.
Цьому передував наказ начальника Ялтинського морського порту про необхідність виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1998 року, відповідно до якої всі об'єкти навігаційно-гідрографії на території України мають використовуватися українською стороною.
У той же час російські ЗМІ заявили про “захоплення Ялтинського маяка Чорноморського флоту”. 15 січня помічник Головкому ВМФ РФ капітан першого рангу Ігор ДИГАЛО заявив, що Військово-Морський флот Росії не допустить захоплення або проникнення на інші об'єкти служби гідрографії Чорноморського флоту. "З цією метою посилена охорона цих об'єктів, у разі спроб проникнення на них охорона буде додатково посилена відповідно до Статуту гарнізонної і караульної служби", - відзначив він. За словами Дигала, "позиція Головного штабу ВМФ Росії щодо захопленого українською стороною в п'ятницю Ялтинського маяка залишається колишньою: він повинен бути повернений до складу служби гідрографії Чорноморського флоту".
14 січня тимчасовому повіреному Росії в Україні була вручена нота про те, що всі маяки в Криму належать Україні. Міністр закордонних справ України (за рішенням ВР – в.о. міністра) Борис Тарасюк відзначив, що Україна вважає законним процес повернення в свою власність маяків на території Криму. "Своє не можна захоплювати, своє можна тільки повертати. Росія незаконно утримувала всі об'єкти навігаційної служби гідрографії. В цьому випадку проходить законний правовий процес в рамках законодавства України", - сказав Тарасюк.
14 січня переговори про повернення Ялтинського маяка між командувачем Чорноморським флотом РФ адміралом Олександром Татаріновим і начальником Ялтинського порту Юрієм Формусом закінчилися безрезультатно. Переговорний процес буде продовжено
Після розвалу Радянського Союзу в Криму залишилося 100 так званих об'єктів гідрографії під контролем Міноборони Російської Федерації. З 1997 року Україна вже відсудила 77. Але перебрати під свою юрисдикцію поки змогла тільки 65 об'єктів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом