Після вступу України у Світової організації торгівлі (СОТ) галузь зв'язку зіткнеться з рядом проблем. Про це говориться в розпорядженні Кабінету Міністрів від 12 січня 2006 р. №10-р «Про затвердження плану заходів з нейтралізації можливих негативних наслідків у зв'язку із вступом України до СОТ і забезпечення підвищення конкурентоспроможності національної економіки».


Серед можливих негативних наслідків для галузі зв'язку урядом відзначені: «зменшення частки ринку національних операторів у сфері поштового і телекомунікаційного зв'язку; зниження темпів розвитку мереж національних операторів і неможливість забезпечення доступу споживачів до універсальних (загальнодоступних) послуг галузі зв'язку на всій території України».


Причиною таких негативних наслідків є вимога країн - членів Робочої групи з розгляду заявки України на вступ до СОТ виконання Україною таких умов: «Генеральної угоди про торгівлю послугами; забезпечення добросовісної конкуренції і створення рівних умов доступу до ринку телекомунікаційних і поштових послуг для іноземних і вітчизняних постачальників послуг», повідомляє «УНІАН».


Розпорядженням уряду №10-р затверджено план заходів з нейтралізації можливих негативних наслідків у зв'язку із вступом України до СОТ і забезпечення підвищення конкурентоспроможності національної економіки, а міністерствам і відомствам доручено розробити конкретні заходи, направлені на підвищення конкурентоспроможності тощо.


Зокрема Мінтрансзв’язку, Національна комісія з питань регулювання зв'язку, Мінфін, Мінекономіки і Мін’юст розпорядженням буливизначені відповідальними за такі заходи «з нейтралізації негативних наслідків» для галузі зв'язку: «забезпечення доступу до телекомунікаційних і поштових послуг споживачів на всій території України, і, зокрема, сільських, гірських регіонів, а також для малозабезпечених сімей, пенсіонерів, і інвалідів з використанням механізму компенсації збитків».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

300