Кабінет Міністрів України доручив Мінекономіки, Мінпромполітики, Мінфіну, Держмитслужбі, Мін’юсту як захід, який повинен запобігти розвитку негативних тенденцій в українській металургії у зв'язку із вступом України до СОТ, розробити законопроекти про поетапне зниження ставки експортного мита на металолом протягом п'яти років.

Про це говориться в розпорядженні Кабінету Міністрів України від 12 січня 2006 року №10-р, яким було затверджено план заходів для нейтралізації можливих негативних наслідків у зв'язку із вступом України до Світової організації торгівлі.

Як наголошується в розпорядженні, очікуване зростання цін на металолом на 100-110 грн. у зв'язку із зниженням розміру експортного мита приведе до зростання цін на прокат на внутрішньому ринку на 18-20 грн. (3,7-4 долари США) за одну тонну.

Згідно з розпорядженням, в разі одноразового зменшення ставки експортного мита на металолом з 30 до 5 євро за одну тонну протягом одного року доходи бюджету зменшаться на 35 млн. євро (217 млн. грн.), повідомляє «УНІАН».

Як зазначено в розпорядженні, укладення Україною Генерального договору про тарифи і торгівлю приведе до зниження надходжень до бюджету від металургійних підприємств на 19 млн. євро (118 млн. грн.).

В розпорядженні також наголошується, що скасування заборони на експорт кольорових металів приведе до несанкціонованого вивезення цих металів і, як наслідок, до припинення подальшого розвитку ряду вітчизняних підприємств, до зростання обсягів імпорту.

Як захід, який повинен запобігти розвитку подібних негативних тенденцій в кольоровій металургії, уряд планує ввести з моменту вступу України до СОТ вивізне мито на продукцію, експорт якої було заборонено.

Як повідомляв ForUm, згідно з розпорядженням уряду від 12 січня 2006 року №10-р міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади доручено переглянути протягом першого півріччя 2006 року програми розвитку галузей економіки і розробити конкретні заходи, направлені на підвищення конкурентоспроможності національної економіки в процесі європейської і євроатлантичної інтеграції.

Двосторонні переговори з країнами - членами Робочої групи з розгляду заявки України на вступ до СОТ були початі в 1997 році. Відтоді пройшло уже 14 засідань Робочої групи, останнє з яких проходило в Женеві 25 березня 2005 року.

Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк вважає, що на початку наступного року Україна завершить процедури, пов'язані з отриманням членства в СОТ.

За його інформацією, на сьогодні уже підписано 40 двосторонніх протоколів про доступ до ринків товарів і послуг з країнами - членами СОТ, необхідних для вступу України до Світової організації торгівлі.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

419