Новий начальник Держуправління справами України Ігор Тарасюк сподівається, що його відомство не буде використовувати кошти від господарської діяльності підприємств.

Говорячи про те, яким шляхом піде проголошене реформування ДУС, Тарасюк зазначив: «Поки що однозначно говорити, як надалі будуватиметься робота відомства, не можна. Я б хотів, щоб ми не використовували гроші від господарської діяльності підприємств. У 2005 році ми вийшли із ситуації, не залучаючи доходи підприємств, а виходячи тільки з наявних бюджетних коштів. При цьому заощадили близько 30 млн. грн. нашого бюджету. Тому ми будемо відмовляти від об'єктів, які не мають прямого стосунку до діяльності управління».

Відповідаючи на питання в інтерв'ю газеті «Дело», чи означає те, що після відмови від доходів держпідприємств у ДУС зросла потреба в бюджетних асигнуваннях, Тарасюк наголосив: «Наша концепція полягає в тому, що, по-перше, ми повинні публічно говорити про те, за рахунок чого живуть президент і урядовці. Причому планувати їхні витрати, виходячи тільки із статті держбюджету. Тому якщо витратні статті бюджету повністю задовольнять наші потреби, спеціально господарською діяльністю ми не будемо займатися. Минулого року ми вже спробували це зробити. По-друге, ми пропонуємо і вже приступили до реалізації підписаного президентом доручення про перегляд пільг держчиновників. У зв'язку з тим, що урядовцям підвищена зарплата, ми пропонуємо переглянути ряд пільг, що стосуються медичного обслуговування, транспорту та іншого».

«Думаю, до кінця виборів закінчимо цю роботу, заберемо частину пільг і подивимося, що залишилося. Відповідно після цього будемо приймати рішення про відмову від санаторіїв, інших об'єктів і передачу їх у ФДМ для подальшого продажу. Якщо це не вдасться зробити, тобто не будуть прийняті відповідні закони Верховної Ради і постанови Кабміну, буду вимушений залишити деякі об'єкти», - зауважив Тарасюк.

Яким є бюджет вашого відомства на 2006 рік і на який прибуток ви розраховуєте?

За словами начальника ДУС, бюджет, що іде на забезпечення життєдіяльності апарату президента, у 2006 році становитиме 476 млн. грн. «Коли визначимося з пільгами, будемо приймати рішення про те, що буде в нашому розпорядженні, що ні. Це повинно вирішитися в першому кварталі. Планую, що прибуток в поточному році не буде нижчим, ніж минулого. У 2005 році ми на 30% підняли прибутковість наших підприємств. Думаю, у 2006 році отримаємо близько 150 млн. грн. чистого прибутку. З них 50% відразу іде в держбюджет», - повідомив Ігор Тарасюк.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

309