Міліція пропонує реєструвати мобільні телефони, щоб згодом за спецкодом можна було знайти вкрадений телефон.

За словами начальника столичної міліції Віталія Яреми, для того, щоб хоч якось зменшити кількість випадків вуличних пограбувань, в яких громадян позбавляють їхніх власних мобільних телефонів, необхідно ввести обов'язкову реєстрацію мобілок. Про це він заявив в п'ятницю на прес-конференції. Як повідомляють правоохоронці, в деяких районах столиці в середньому буває 2 пограбування на добу. При цьому найбільш криміногенними є "спальні райони" Києва: Воскресенка, Лісовий масив, Борщагівка, Вітряні гори, дарницькі новобудови, пише газета «Сьогодні».


Ярема аргументував свою пропозицію так: "В Англії, наприклад, існує відповідний порядок реєстрації мобільних телефонів, і з "мобілки", яка завозиться в країну, знімається код. Він автоматично потрапляє в базу даних, яка стосується мобільного зв'язку. В разі, якщо у вас відбирають телефон, ви пишете заяву в правоохоронні органи. Ті своєю чергою направляють повідомлення оператору мобільного зв'язку, номер фіксується, і цей телефон уже ніколи не буде працювати. Таким чином вони розв'язали проблему скуповування краденого". Як вважає начальник київської міліції, за умови запровадження аналогічної практики в Україні буде вирішено питання з крадіжками "мобілок". Основний удар необхідно завдати по ринку збуту крадених мобільних телефонів, а якщо всі коди "мобілок" будуть зафіксовані в певній базі даних, це полегшить повернення краденого і впіймання злочинців.


Крім того Ярема відзначив, що наші громадяни не захищені від вуличних пограбувань, оскільки в Україні дотепер немає закону, що зобов'язує операторів мобільного зв'язку співробітничати з працівниками правоохоронних органів, тому оператори дуже неохоче видають інформацію про своїх абонентів. "Необхідно, щоб вони були зацікавлені не тільки в своїх комерційних прибутках, але й в тому, щоб у нас було менше пограбувань", — сказав він

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

352