З початку року в столиці зареєстровано вже понад 700 випадків підозри на кір. В порівнянні з минулим роком, захворюваність виросла майже в 4 рази. Страждає не тільки Київ, але й інші регіони України — Закарпаття, Рівне. Але, за повідомленням Мінохоронздоров'я України, це не епідемія.

Головний державний санітарний лікар України Сергій Береговий говорить, що «підйом захворюваності на кір має циклічний характер і спостерігається один раз у 5—6 років. Це пояснюється біологічними особливостями збудника і накопиченням великої кількості людей без імунітету до кору. Раніше періодичні підйоми захворюваності, зокрема, в Києві реєструвалися в 1993, 1997 і 2002 роках. Тепер спостерігається початок наступного підйому серед населення України, але така ситуація не є епідемією». За критеріями Всесвітньої організації охорони здоров'я, епідемією вважається ситуація, коли рівень захворюваності певною інфекцією перевищує 1% загального населення регіону. В Києві зареєстровано 2,7 млн. людей, значить поки рівень захворювання — на відмітці 0,025%, принаймні, за офіційними даними.

З іншого боку, за заявою ВОЗ, йде інша небезпека — загроза підвищення рівня інфекційних захворювань до середини 21-го століття до рівня 19-го. «Віруси зараз стали дуже стійкими до вживаних ліків, — пояснив Сергій Бережнов. — А також часто відбуваються їх всілякі мутації. Останніми роками з'явився ряд абсолютно нових інфекційних захворювань, з якими людство раніше не стикалося». Епідемічна ситуація в світі ускладнюється і в зв'язку з розповсюдженням пташиного грипу, який несе значну загрозу і може спровокувати виникнення пандемії грипу серед людей, передає «Сьогодні».

Що стосується кору, то, не дивлячись на відсутність епідемії, в столиці проводять часткову вакцинацію школярів і студентів, жінок дітородного віку і медпрацівників в осередках захворювання.

В Росії, до речі, також спантеличені боротьбою з цією недугою. З осені почала діяти державна програма, згідно з якою хворобу потрібно перемогти до 2010 року. До цього моменту повинні бути щеплені всі мешканці РФ молодші 35 років, які не вакцинувалися протягом останніх 5 років. Новонароджених і дітей до року щеплюватимуть новою вакциною, яка дієва відразу від трьох хвороб — кору, краснухи і паротиту. Щеплення роблять безкоштовно. Останній серйозний спалах кору в Росії стався в липні 2005 року в Тюмені.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

682