Астрономи з університету Каліфорнії (UCLA) вперше визначили орбіти групи зірок, які обертаються на відстані всього в декілька світових місяців навколо величезної чорної діри, що лежить в центрі нашої Галактики.

Центр нашої Галактики в земному небі розташовано у напрямі сузір'я Стрільця. Відстань до нього складає близько 28 тисяч світових років. І на такій відстані астрономам вдалося не просто роздивитися групу зірок, що живуть найближче до центру Чумацького шляху, але й з високою точністю визначити параметри їх орбіт.

Це стало можливим завдяки багаторічним спостереженням на 10-метровому телескопі W.M.Keck II (Гаваї) з його адаптивною оптикою і лазерною "штучною зіркою" для найточнішої корекції впливу атмосферних перешкод.

Навіщо астрономам знадобилося обчислювати ці орбіти? Справа в тому , що велика група дуже молодих і вельми масивних зірок у самому центрі Галактики давно спантеличувала астрономів, оскільки близькі околиці супермасивної чорної діри (з масою більше 3 мільйонів Сонць) — це зовсім не те місце, де могли б народжуватися зірки. Як охарактеризував загадку один з учасників дослідження, це — "парадокс молоді", пише «Мембрана».

Але орбіти (астрономи UCLA спостерігали за 30 з гаком зірками) можуть багато що повідати про походження цих об'єктів. Правда, оцінка орбітальних параметрів була можлива лише для семи з цих зірок, тих, які за ці роки якраз проходили досить "круті ділянки" своїх орбіт.

Результати багаторічного дослідження, що вийшли тільки що, показують, що всі ці зірки, за всіма ознаками, ймовірно, народилися у великій групі на деякому віддаленні від центру Галактики, а потім якось мігрували до нинішнього свого положення.

Можливо, що таке утворення, досить типове для галактик — щось схоже, тільки більш грандіозне, недавно знайшли в самому центрі галактики Андромеди і також назвали "загадкою молодих зірок". Всі деталі такої еволюції ще належить з'ясувати.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

873