Африканський чубатий орел був визнаний винним у вбивстві, зробленому приблизно 2-3 млн. років тому.

Таємниця смерті найбільш далекого, за деякими даними, нашого предка, "Таунгської дитини", як називають древні останки дитини-пітекантропа, загиблої у віці 3,5 років, давно цікавила вчених, оскільки може пролити світло на теорію еволюції людини. "Це кінець таємниці, якій уже 80 років... Ми остаточно з усією безсумнівністю довели, що вбивцею був африканський чубатий орел", – говорить американський палеонтолог Лі Бергер.

"Розгадка дозволяє нам глибше зрозуміти життя наших предків, – говорить він. – Це вказує на те, що не тільки великі хижаки із сімейства котячих, але й ці небесні тварюки загрожували нашим предкам", - додав він.

Виявлення в 1924 році за 480 км на північний захід від Йоханнесбурга (ПАР) черепа напівлюдини-напівмавпи перевернуло уявлення про те, що людина з'явилася в Євразії, і переключило увагу на Африку як на "колиску людства".

Оголошуючи вердикт, професор Бергер, який читає курс палеонтології в Університеті Уїтс в Йоханнесбурзі, сказав, що нові свідчення доводять, що дитина не була вбита протолеопардом або шаблезубим тигром, як підозрювали раніше, пише британська газета Times, в перекладі видання «Інопреса».

Він сказав, що "невеликі отвори і схожі на щілину замка рани" в ділянці очних ямок і голови не могли бути зроблені такими великими тваринами.

"Дитина була вбита одним ударом кігтя завдовжки 14 см в голову. Потім хижий птах випатрав його, виївши очі і мозок – найбільш поживні частини – після чого і залишилися такі сліди".

"Дитина з Таунга" була знайдена британським ученим Раймондом Дартом. Він написав статтю в журнал Nature, де стверджувалося, що дитина, що представляє вид Australopithecus africanus, є тією самою "відсутньою ланкою" між людиною і мавпою.

Але в той час цю сміливу заяву зустріли з недовірою.

П'ять місяців тому дослідники з Університету штату Огайо представили "найповніше на сьогодні", за словами Бергера, дослідження різних пошкоджень кісток, які завдають орли цього вигляду.

Коли Бергер писав рецензію на це дослідження, він усвідомив, що це і є відсутня ланка для розгадки загибелі "дитини з Таунга", повідомляє “Newsru.com”.

Дослідження останків приматів, знайдених в місцях гніздування чубатих орлів біля Берега Слонової Кістки, показало, що хижаки часто полюють на приматів, які набагато більші за них, зі швидкістю пікіруючи на них і пробиваючи череп кігтями.

В статті вчених з Університету Огайо йшлося також про характерні риси пошкоджень, заподіяних чубатими орлами, на останках, що відрізняють їх від ознак нападу інших хижаків. Серед таких ознак – здавлена кістка на ділянці черепа і розрізи у формі щілин замків з боків, залишені дзьобом.

Професор Бергер дослідив череп "дитини з Таунга" і знайшов крихітний отвір і прорізи у формі сліз в основі очних ямок. "Я не міг повірити своїм очам: як могли тисячі вчених, включаючи мене самого, не помітити такі серйозні пошкодження. Я почувався йолопом".

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1006