Найбільшою проблемою зимового часу начальник УМВС України в Дніпропетровській області генерал-майор міліції Олександр Бобильов назвав відсутність витверезників. Як показує досвід, під час новорічних свят, коли громадяни напідпитку часто не в змозі дістатися самостійно додому, міліція практично нічим не може їм допомогти.
В радянські часи для подібних випадків існували витверезники, куди і привозили п'яних. Нині подібних закладів в системі МВС, як відомо, нема, а в чергову частину міліції доставляти тільки за те, що людина випила, законом заборонено. Та й не місце п'яному в "дєжурці" - таким "клієнтам" перш за все потрібна медична допомога і часто - невідкладна.
Лікарні ж, як відомо, від таких пацієнтів категорично відмовляються. Не дивно, що, за даними обласного бюро судмедекспертизи, тільки в Дніпропетровську за десять днів січня зафіксовано три випадки загибелі людей на вулиці від переохолодження. Скільки поступило в лікарні обморожених, ніхто не може сказати, повідомляють «Факти».
Тому дніпропетровська міліція ініціює повернення до системи медвитверезників. Але не в колишньому їх вигляді, коли ці заклади відносилися до МВС і утримувалися за рахунок цього відомства. Декілька кабінетів з надання допомоги людям в стані алкогольного сп'яніння потрібно відкрити при лікарнях, вважає Олександр Бобильов, і утримувати за рахунок місцевих бюджетів.
З цією пропозицією керівництво УМВС України в Дніпропетровській області звернулося до депутатів обласної ради. Правоохоронці вважають, що витрати ці себе виправдають: люди збережуть здоров'я і життя, а платню за "холодний душ" можна врешті-решт стягувати потім з пацієнтів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом