Голова Верховної Ради Володимир Литвин переконаний, що Президент України Віктор Ющенко не вдасться до неконституційних дій розпуску парламенту.

Про це Литвин сказав в п'ятницю на прес-конференції, відповідаючи на питання про можливість розпуску Верховної Ради.

Спікер повідомив, що в п'ятницю розмовляв з Ющенком. "Я не відчув в настрої Президента (наміру – ред .) йти на неконституційні, радикальні дії", - сказав Литвин.

Він вважає , що існує необхідність "спокійно осмислити процеси, які відбуваються в Україні, не нагнітаючи пристрастей". "Ніщо екстраординарне не відбулося в країні", - сказав Литвин.

За його словами, деякі з політиків захопилися переглядом Конституції і не "встигли її прочитати". Спікер відзначив, що одні політики "думають жити за старою Конституцією, інші виношують положення тієї Конституції, якої не існує".

" Потрібно спуститися на нашу грішну землю і дивитися на той основний документ, який є. Я переконаний, що істерика, яку демонструють ряд українських політиків і намагаються знайти найбільш дошкульні слова, є першою ознакою розгубленості", - наголосив він.

Спікер зауважив, що виступає за безпосередній, публічний діалог про те, що потрібно робити для забезпечення стабільного розвитку і прогнозованості в Україні. "Ми повинні мати цілісну картину, цілісне уявлення з приводу доленосних рішень ", - сказав Литвин, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

" Нічого надзвичайного не відбулося - в країні є президент України, є 15-ий уряд, який працює з приставкою в.о. і не більше того. Парламент України виніс застереження уряду про те, що далі так співробітничати із законодавчим органом не можна, далі так працювати в економічній сфері не можна ", - наголосив спікер.

Литвин зазначив, що парламент приймав постанову про заборону підвищення цін на газ і електроенергію для ЖКГ, проте уряд все-таки їх підвищив. На його думку, тільки за це вже потрібно було ухвалювати відповідне рішення.

Спікер повідомив, що в п'ятницю розмовляв з президентом Віктором Ющенком і той згоден з такою позицією парламенту.

Водночас він нагадав, що коли відправляли у відставку попередній уряд Юлії Тимошенко, "з цього не робили такої істерики".

Раніше ForUm повідомляв, що 10 січня Верховна Рада 250 голосами відправила уряд Юрія Єханурова у відставку. 11 січня в.о. міністра юстиції Сергій Головатий заявив, що радитиме Президенту звернутися до парламенту з вимогою скасувати постанову про відставку уряду як неконституційну.

Проаналізувавши Постанову Верховної Ради України "Про відставку Прем'єр-міністра України, членів Кабінету Міністрів України", Міністерство юстиції дійшло висновку, що вона було прийнята з порушенням ч.2 ст.6, ч.2 ст.8, ч.2 ст.19, п.12 ч.1 ст.85, ст.87 і 115 Конституції України.

Як повідомили в прес-службі Мін’юсту, у зв'язку з цим відомство "рекомендує Президенту України, як гаранту дотримання Конституції України, звернутися у Верховну Раду України з вимогою про скасування Постанови "Про відставку Прем'єр-міністра України, членів Кабінету Міністрів України" від 10 січня 2006 року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

301