Україна стане 40-м учасником Групи держав по боротьбі з корупцією. Як повідомили в прес-службі Ради Європи, посилаючись на вчорашню заяву Генерального секретаря Ради Європи Тері Девіса, з 6 по 10 березня українські представники візьмуть участь у першому пленарному засіданні Групи держав по боротьбі з корупцією (ГРЕКО) в 2006 році.

Як відзначив Девіс, «корупція – це ворог демократії, тому що вона підриває довіру суспільства до органів державної влади».

Він також вітав той факт, що з 1 січня 2006 року Україна приєдналася до моніторингового механізму Ради Європи по боротьбі з корупцією.

Генсек Ради Європи також нагадав, що «рік тому під час свого візиту в Раду Європи Президент Ющенко виділив боротьбу з корупцією як ключовий пріоритет діяльності своєї адміністрації». «Приєднання України до Групи держав по боротьбі з корупцією (ГРЕКО) 40-м учасником цієї угоди – це важливий крок у напрямі виконання поставленого завдання», - підкреслив Девіс, передає «УНІАН».

Як відзначили в прес-службі Ради Європи, в 2006 році Рада Європи профінансує інспекційний візит до України, в ході якого основну увагу буде зосереджено на таких питаннях, як корупція в органах державної влади, діяльності органів, що відповідають за розслідування і переслідування корупційних правопорушень, надання імунітету особам, що обіймають державні посади, профілактика правопорушень, пов'язаних з використанням юридичних осіб як прикриття для корупції, заходи з вилучення доходів, отриманих в результаті корупції.

ГРЕКО – розширена часткова угода Ради Європи, учасниками якої нині є 40 держав-членів. Сформовано в 1999 році.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

306