Народний депутат, керівник фракції Народної партії у Верховній Раді Ігор Єремеєв назвав причини, через які Народна партія і Народний блок Литвина голосували за відставку уряду, а також оповістив позицію «народників» з приводу подальшого розвитку ситуації в державі. «Договір про поставки газу передбачає перспективу національної безпеки на десятиріччя вперед, а займатися цим процесом з української сторони довелося людям, так скажемо, які не мають досвіду ведення ключових переговорів на такому високому рівні», - зауважив Ігор Єремеєв.
Також керівник фракції НП заявив: «Ми стверджуємо, що процес підписання договору був настільки непрозорим, заплутаним і викликав здивування, що у розсудливої людини виникав цілий ряд питань. Головне – якщо українська сторона «перемогла», то чому населення України повинне тепер платити на 25% більше за спожитий газ в «комуналці»? Питання до Кабміну ми збиралися поставити не з вредності. Народні депутати набагато частіше, ніж члени уряду, зустрічаються з простими людьми, і питання по газових проблемах нам доводилося вислуховувати неодноразово. Відповідей ми не знали, і хотіли отримати їх від міністра Плачкова і керівника «Нафтогазу» Івченка, але вони проігнорували слухання в парламенті. Питання залишилися без відповідей».
З приводу звинувачень з боку провладних політичних сил про нібито існування змови між депутатськими фракціями і групами Ігор Єремеєв зауважив, що у Народної партії і Народного Блоку Литвина не було домовленостей з колегами по сесійному залу. «Ми керувалися тим, що ситуація непрозора, викликає масу сумнівів, тим, що між парламентом і урядом виникли небезпечні для країни недомовки» - сказав керівник фракції НП журналістам в парламенті.
«Ми також вважаємо, що влада у вівторок увечері зробила спробу ввести народ в оману. Нібито в країні політичний колапс, криза. Народний блок Литвина не вважає, що в державі криза, ми уже готові обнародувати принципи і шляхи розв‘язання даної ситуації, ми готові надати своє бачення створення і подальшої роботи нового Кабміну. Хто сказав, що парламент буде провалювати кандидатури на пост прем'єра і сіяти нестабільність? Це неправда. Наприклад, Народна партія за весь час, який Віктор Ющенко очолює Україну, завжди підставляла плече владі – і під час голосування за Тимошенко, і під час голосування за Єханурова, і в бюджетному процесі, і в ряді інших голосувань. Ми робили все заради стабільності» - заявив Єремеєв, відповідаючи на питання про можливі шляхи виходу з політичної кризи.
«До персони Юрія Івановича, як до прем'єра, у Народного блоку Литвина немає ніяких упереджень. Дуже шкода, якщо у когось склалася така думка. За короткий термін своєї роботи на посту прем'єра він продемонстрував себе компромісною фігурою, але Єхануров як керівник отримав в спадок, по-перше, політиканів, які в ході виборчої кампанії реалізують лише свої політичні амбіції, по-друге, непрофесійних менеджерів. Єхануров, рівно як і будь-хто інший, має всі шанси знайти підтримку у депутатського корпусу вже найближчими днями, але тільки в тому разі, якщо влада зрозуміє, що країна уже живе в новій реальності – в реальності парламентсько-президентської форми правління, яка набула чинності як де-юре, так і де-факто» - сказав Єремеєв.
Єремеєв визначив також принципи формування нового Кабінету Міністрів, які готові підтримати фракції Володимира Литвина: «Щоб рядова подія не перетворилася на кризу, ми готові підтримати і президентську кандидатуру, але нову команду Кабміну парламент не купуватиме, як «кота в мішку». Пакет міністерських посад повинен бути компромісний, повинні бути враховані всі побажання і рекомендації парламентської коаліції, яка готова проголосувати за новий склад уряду, в якому не повинно бути місця непрофесіоналам і міністрам-політиканам.
Єремеєв додав, що українська влада повинна пережити ту ломку, яка сьогодні у неї відбувається у зв'язку з перерозподілом владних повноважень між всіма гілками влади. «Новий склад парламенту не буде сильно відрізнятися від нинішнього, в ньому будуть представлені приблизно ті ж політичні сили що й зараз. Тому Президенту необхідно уже сьогодні почати встановлювати баланси і паритети, вчитися вибудовувати принципово нову систему заборон і противаг, а також давати собі звіт, що тепер визначальним чинником в українській політиці став «компроміс».
«Зараз головне заспокоїтися і зрозуміти, що ніякої кризи немає, але вона може виникнути, якщо виконавча влада і опозиція підуть на ще більшу конфронтацію», - завершив Єремеєв.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом