Вдова журналіста Георгія Гонгадзе Мирослава Гонгадзе не задоволена ходом розслідування і судовим процесом над обвинуваченими у справі про вбивство її чоловіка.
Про це вона розказала сьогодні журналістам в Москві.
"Ні ми, ні українське суспільство не задоволені процесом", - сказала Гонгадзе.
За її словами, існують дві справи - одна за звинуваченням у вбивстві трьох міліціонерів, які зараз перебувають на лаві підсудних. "До другої справи нас не допускають. Міліціонери повинні понести покарання, але не тільки вони. Я буду пробувати викликати нових свідків, і замовники будуть названі", - відзначила вона, повідомляє «УНІАН».
Вдова журналіста заявила, що причин гальмування розслідування дуже багато. Однією з них є необхідність технічної експертизи записів, зроблених майором охорони українського екс-президента Леоніда Кучми Миколою Мельниченком.
У Гонгадзе не викликає сумнівів автентичність плівок. "Те, що я чула, не викликає сумнівів, що розмовляли Кучма, Литвин, Деркач. Це вони обговорювали, як позбутися Георгія", - повідомила вдова Гонгадзе.
Вона висловила думку, що політична еліта України не зацікавлена в розкритті цієї справи.
"Якщо "скринька Пандорри" розкриється, то багато хто з них може бути звинувачений у вбивстві", - зауважила вона.
Також Гонгадзе висловила невдоволення тим, що судовий процес є закритим для суспільства, тоді як Президент України Віктор Ющенко обіцяв зовсім інше.
"Це не процес – це абсурд. Я сиджу за метр від обвинувачених на одній лаві з їхнім адвокатом. Це психологічно дуже важко", - сказала вона.
Вона висловила надію на те, що наступний судовий процес 23 січня буде відкритим, у тому числі і для журналістів.
Раніше ForUm повідомляв, що 8 серпня 2005 року прес-служба Генпрокуратури повідомила про те, що Генеральна прокуратура України завершила розслідування у кримінальній справі про звинувачення Валерія Костенка, Миколи Протасова, Олександра Поповича за п. “i” ст.93 і ч.3 ст.166 Кримінального кодексу України в редакції 1960 року, яка була виділена з кримінальної справи №60-1241 за фактом навмисного вбивства журналіста Г.Гонгадзе.
23 листопада Генпрокуратура направила у Верховний Суд України для визначення підсудності цю кримінальну справу за звинуваченням трьох осіб, яка була виділена з кримінальної справи про вбивство журналіста Г.Гонгадзе. 28 листопада ВСУ передав справу голові Апеляційного суду Києва.
19 грудня 2005 року під час попереднього досудового розгляду справи головуюча в судовому процесі суддя Апеляційного суду Києва Ірина Григор‘єва відхилила два клопотання адвоката матері убитого журналіста Лесі Гонгадзе Андрія Федура, які стосувалися направлення справи на дослідування через те, що, на переконання адвоката, не встановлені замовники і організатори вбивства журналіста. Друге клопотання стосувалося зміни запобіжного заходу з підписки про невиїзд на утримання під вартою третьому звинуваченому Поповичу. Крім того, суд не задовольнив скаргу Федура на визнання неправомірними дій заступника генпрокурора Віталія Щоткіна, за розпорядженням якого зазначена справа була передана у Верховний Суд для визначення підсудності.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом