Колишній прем'єр-міністр України, лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко вважає сьогоднішню відставку Кабінету Міністрів на чолі з Юрієм Єхануровим «цілком логічною».


Про це вона заявила сьогодні на прес-конференції в Києві, передає «УНІАН».


За словами Тимошенко, уряд Єханурова порушив усі стратегічні завдання і перспективи України. На її переконання, підписання угоди з російською стороною від 4 січня 2006 року про поставки до України газу за ціною 95 доларів за тисячу кубометрів є руйнуванням всієї енергетичної стабільності України через те, що домовленості, які були документально оформлені між Україною і Росією до 1 січня 2010 року, були найприйнятнішими для нашої держави. На переконання Тимошенко, підписання угоди 4 січня 2006 року «комусь вигідно».


Вона вважає, що ціна в 95 доларів за тисячу кубометрів не «протримається і місяця», що загрожує енергетичній безпеці України.


Тимошенко допустила, що укладена угода дала «сумнівну гарантію Росії щодо транзиту газу через українську територію», тобто, можна припустити, що результатом підписаної угоди «буде спонтанне, абсолютно не контрольоване зростання цін на газ» для України, що, у свою чергу, спричинить за собою борги з боку України за це паливо.


Таким чином, підкреслила Тимошенко, може виникнути ситуація, що “хтось контролюватиме ці борги” , а це приведе до передачі української газотранспортної системи у власність “певних осіб” .


В той же час Тимошенко піддала жорсткій критиці заяви українських урядовців про те, що підвищення вартості газу для України ніяк не відіб’ється на простих споживачах. За її словами, вона володіє інформацією, що ціна на газ для населення може найближчим часом збільшитися вдвічі, що, відповідно, приведе до зростання вартості житлово-комунальних послуг і поступово цін на інші послуги та товари (сьогодні в парламенті Єхануров заявив, що уряд відмовився від ідеї підвищити ціну на газ для населення на 25% - ред.).


За словами Тимошенко, якщо Україна повернеться до колишніх домовленостей з Росією, то вона, відповідно до укладених з РФ угод, «може спокійно брати газ» для своїх потреб і вже потім, у разі виникнення якихось суперечливих питань саме Росія, а не Україна звертатиметься до Стокгольмського міжнародного арбітражного суду.


Тимошенко відзначила, що вона особисто і очолювана нею партія зроблять все, щоб не допустити підвищення цін на житлово-комунальні послуги для населення.


За словами Тимошенко, її політична сила має намір ініціювати запит до Рахункової палати України, щоб та дала відповідь на питання, чому НАК «Нафтогаз України», отримавши могутні західні кредити, не використовувала їх на забезпечення запасу України енергоносіями, і куди ці кошти були витрачені.


Відповідаючи на питання журналістів про політичні сили, які сьогодні голосували за відставку уряду, Тимошенко сказала, що між цими силами не було ніякій домовленостей, а всі вони керувалися виключно турботою про ціну на енергоносії для України і наслідками ситуації для населення. При цьому Тимошенко відзначила, що на прийняття рішення не було ніякого впливу ні з боку Росії, ні з боку українських політичних сил.


Як сказала Тимошенко, дії уряду Єханурова - «це абсолютно свідома здача інтересів України».


Як сказано в заяві БЮТ, дії уряду з підписання газової угоди від 4 січня є «очевидною зрадою інтересів України. Адже в результаті саме цієї угоди: по-перше, зруйновані міжурядові угоди між Україною і Росією, які передбачали стабільну ціну на газ для України до 1 січня 2010 року. Тільки внаслідок цього щорічні втрати України складають понад 20 мільярдів гривень; по-друге, розірваний взаємозв'язок між ціною на газ і транзит, який гарантував Україні стабільність газових балансів; по-третє, фактично підписанням угоди від 4 січня 2006 року уряд підтримав існування корупційних схем у енергетичному секторі. Залучення до газопостачань в Україну напівтіньових структур на зразок “РосУкрЕнерго” привело до непрогнозованості і нестабільності на газовому ринку країни. Доля країни передана сумнівній структурі, яка не здатна надати ніяких гарантій щодо виконання задекларованих обіцянок; по-четверте, визначення в новій угоді ціни на транзит російського газу через територію України на 5 років значно нижча за ринкову, тоді як ціна на газ для України визначена лише на півроку без будь-яких гарантій. Це може привести до виникнення непосильного боргу України перед Росією і, як наслідок, неодмінно приведе до економічної і політичної залежності нашої країни; по-п'яте, в результаті підписання ганебної угоди від 4 січня 2006 року виник реальний ризик втрати стратегічно важливої газотранспортної системи України”.


Блок Юлії Тимошенко підтримує введення парламентом мораторію на підвищення тарифів за оплату житлово-комунальних послуг і звертається до всіх політичних сил, яким небайдуже майбутнє України, з проханням об'єднати зусилля для відміни угоди між НАК “Нафтогаз України” і “РосУкрЕнерго” і для відновлення дії угод про поставки газу до України за контрактами, які мають силу до 1 січня 2010 року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

461