В минулому році працівники органів внутрішніх справ виявили майже 5,5 тис. фактів незаконного виготовлення, зберігання, транспортування чи реалізації спирту й алкогольної продукції. Про це ForUm’y повідомили в ЦГЗ МВС України.
Правоохоронці припинили діяльність 79 підпільних цехів, в яких виготовлялися фальсифіковані алкогольні напої. З реалізації вилучено 1 млн. 970 тис. пляшок алкогольних напоїв з ознаками підробки на суму понад 15,6 млн. грн. і 518,5 тис. підроблених акцизних марок.
За виявленими фактами порушено 1428 кримінальних справ, серед яких 57, де збиток перевищує 1 млн. грн. Серед викритих злочинів: 884 - за фактами незаконного обігу підакцизних товарів, 113 - за фактами незаконного обігу марок акцизного збору, інші - за фактами зловживання службовим становищем, розкрадання, шахрайства, випуску і реалізації недоброякісної алкогольної продукції.
До кримінальної відповідальності про порушення кримінальних справ притягуються службові особи 47 спиртзаводів і 4 обласних державних об'єднань спиртної і лікеро-горілчаної промисловості (Івано-Франківське ОДО „Поділляспирт" „Сумиспирт" і „Чернівціспирт"). Загальна сума завданого ними збитку державним інтересам становить понад 100 млн. грн.
Працівники міліції ліквідовували організовані злочинні групи, що діяли на Ганнопільському і Маніківецькому спиртних заводах у Хмельницькій області, Андрушівському і Коростишівському - в Житомирській, Гніздічевському в Львівській, Наумівськом і Дубов’язівському - в Сумській, Зарубінському в Тернопільській, Кам’янському спиртогорілчаному - в Черкаській області. На кожному такому підприємстві державі завдано збитку на суму від 1,5 до 15 млн. грн.
В результаті роботи органів внутрішніх справ і завдяки посиленню контролю над спиртозаводами протягом 11 місяців 2005 року в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року легальне виробництво спирту зросло на 23%, або на 4,6 млн. декалітрів (дав), виробництва горілки і лікеро-горілчаних напоїв на 11,1%, або на 4,5 млн. дав, а сплата акцизного збору збільшилася на 24,7%, або на 404 млн. грн. З початку 2005 року, за оцінками фахівців, тіньовий ринок алкоголю скоротився з 42% до 20%.
Про посилення контролю над обігом спирту свідчать і відомості оперативного характеру, відзначають в ДОС. Так, ціна 1 літра „чорного спирту" зросла до 1,7-2 дол. в грудні 2005 року проти 1-1,2 дол. у березні-червні 2005 року, ціна однієї пляшки фальсифікованої горілки в кінці 2005 року коштувала 3,7 - 4 грн. проти 2,7 - 3 грн. на початку минулого року.
Найбільш характерними зловживаннями в спиртовій галузі є оформлення фіктивних експортних операцій з метою уникнення сплати акцизного збору і реалізація спирту, отриманого за тіньовими схемами, для виготовлення нелегальної горілки.
Ще одним з поширених видів протиправної діяльності в цій галузі є розкрадання спирту шляхом виготовлення і нелегального вивозу неврахованих залишків або ж під виглядом реалізації денатурованих спиртомістких рідин.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом