Сьогодні виконується 100 років з дня народження видатного українського диригента Натана Рахліна, ім'я якого відоме в світі музичної культури і вписане золотими літерами в історію диригентського мистецтва ХХ століття.

З нагоди цього ювілею, міністерство культури і туризму України разом з Всеукраїнським благодійним фондом «Українське філармонійне товариство» і Благодійним фондом пам'яті Натана Рахліна «Маестро» проведуть по всій Україні низку ювілейних заходів.

Як повідомила під час сьогоднішньої прес-конференції заступник міністра культури і туризму України Ольга Шокало-Бенч одним з таких заходів буде концерт за участю Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України. Цей святковий концерт пройде 12 січня 2006 року в Національній філармонії України. В програмі - твори Ф. Ліста, М.Римського-Корсакова, Б. Лятошинського. Художнім керівником і головним диригентом виступить заслужений діяч мистецтв України і Росії, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Володимир Сиренко.

Натан Рахлін народився в маленькому українському місті, в єврейській родині, 10 січня 1907 року. У віці трьох з половиною років він почав грати на скрипці, в чотири роки - в дитячому оркестрі, а в сім років уже працював музикантом у місцевому кінотеатрі. В 1923 році він вступив до Київської консерваторії, здивувавши приймальну комісію виконанням скрипкового концерту Мендельсона у власному перекладенні для труби. Володіння багатьма музичними інструментами, у тому числі струнними, згодом відіграло важливу роль у спілкуванні його з музикантами.

Після закінчення консерваторії Рахлін диригував оркестрами в Харкові та Донецьку. Його помітив Хрущов і через декілька років, в 1937 році, призначив художнім керівником Державного симфонічного оркестру України. В 1962 році Рахліна вигнали з цієї посади, щоб звільнити місце для диригентів-українців. Протягом декількох років він не мав свого оркестру і гастролював в багатьох містах колишнього Радянського Союзу. Врешті-решт, він опинився в Казані і там створив Державний симфонічний оркестр Татарської АРСР, який незабаром став ансамблем світового класу, добре відомим у Москві. Величезний талант Рахліна зробив його легендою серед музикантів. Проте потрясіння останніх роки не пройшло безслідно: йому було всього 72 роки, коли там же, в Казані, він помер.

Натан Рахлін є лауреатом 1-го Всесоюзного конкурсу диригентів (1938, 2-а премія). Державна премія СРСР (1952). Нагороджений орденом Леніна, іншими орденами та медалями.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

432